artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

A margittai Horváth János Iskolacsoportban Január 23-án, hétfőn ünnepelték meg a Magyar Kultúra Napját. Az esemény nemzeti imánk, a Himnusz eléneklésével vette kezdetét, majd Szabó Melinda irodalomtanár köszöntötte a meghívottakat és a diákokat.

Nagy Gabriella iskolaigazgató köszöntőjében hangsúlyozta, hogy első alkalommal szerveznek hasonló ünnepséget, ám reményei szerint nem utoljára, mivel szeretnének hagyományt teremteni  a kultúra napi ünnepséggel, és ezentúl minden évben megünnepelni azt.

Az iskolaigazgató beszéde után Beke Kincső VI. osztályos tanuló énekelt népdalokat, minekután Farkas Cecilia irodalomtanár ismertette Kölcsey Ferencnek, a reformkor legnagyobb költőjének Himnuszát, amelyet a magányos költő 1823 január 22-én tisztázott le Szatmárcsekén, és amely 1989-ben lett Magyarország és a magyarság nemzeti imádsága.
A szervezők összehozták az ünnepséget egy állandó kiállítás megnyitójával is. Az iskola folyosóinak eddig csupasz falait ezentúl a magyar irodalmi és tudományos élet nagyjainak arcképei, valamint a Margittáról készült archiv felvételek. A liceumnak helyet adó épületben magyar Nobel-díjasok arcképei, valamint a régi Margittáról készült képek díszítik a falakat. Utóbbi képek a Helios Fotóklub gyűjteményéből valók. Az állandó tárlat mellett egy időszakos kiállítást is megtekinthettek a jelenlévők, mégpedig a Kóca Richárd és Burka Mercédesz diákok által rendezett fotókiállítást, amelyet a XI. C osztály tanulói által fényképezett képeket mutatták be.
Az általános iskola épületében irodalmunk nagyajainak arcképeit, valamint Margitta híres szülötteinek portréit helyezték el. A bejáratnál kaptak helyet a város szülöttei, kezdve az iskola névadójának, Horváth Jánosnak a portréjával, láthatjuk Horváth Imre költő, publicista, Duka János író, Papp Attila tanár, költő és Harag György színész, rendező portréját is. Irodalmunk nagyjainak arcképei közül elsőként Kölcsey Ferenc portréját helyezték el a diákok. Az ünnepség színvonalát emelte Oláh Márta és Oláh Rebeka furulyajátéka, valamint Puskás Miklós zenetanár csoportjának verses-zenés műsora.
A megemlékezés végeztével az igazgatónő köszönetet mondott mindn pedagógusnak és diáknak a munkájáért, akik részt vettek az ünnepségen, vagy a kiállítás megvalósításában.
 

You have no rights to post comments