Csáki tarja párolt rizzsel

"C" menü:

Rakott káposzta

Somlói galuska

2017. május 12-14 között Egerben, a Dr. Kemény Ferenc Sportcsarnokban rendezték meg a Magyar Professzionális Erőemelő Liga által szervezett erőemelő és fekvenyomó országos bajnokságot. A három napos versenyen közel 600 versenyző vett részt, köztük a berettyóújfalui Bihari Szabadidő és Sportegyesület nyolc fekvenyomója, akik vásárnap versenyeztek.

Kiemelkedő teljesítményt ért el az ifjúsági és felnőtt korcsoport -60 kg-os súlycsoportjában szereplő Kozák László, aki 140 kg-os teljesítménnyel új ifjúsági országos csúccsal nyerte súlycsoportját. László ezzel ifjúsági abszolút bajnok lett, valamint a felnőtt kategória abszolút harmadik helyezettje. Tinédzser (13-15 év) országos csúcsot ért el a női -52 kg-os súlycsoportban szereplő Ungai Amanda 40 kg-os teljesítménnyel.

Bajnoki címet szereztek még a junior korcsoport -125 kg-os súlycsoportban szereplő Bónis István Dániel 167,5 kg-os teljesítménnyel, a masters II. korcsoport -110 kg-os súlycsoportban Mohácsi Zsolt 170 kg-mal. Equipped kategóriában masters I. korcsoport -140 kg-os súlycsoportban Bukta József 190 kg-mal, és Kovács Pál masters II. -140 kg-os súlycsoportjában 175 kg-os teljesítménnyel.

A dobogó második fokára állhattak RAW kategóriában Kovács Pál 140 kg-os teljesítménnyel, és Equipped kategóriában Ungai János 160 kg-os teljesítménnyel.

Bronzérmes RAW kategória masters I. korcsoport -82,5 kg-os súlycsoportban szereplő Ungai János 142,5 kg-os teljesítménnyel.

Negyedik helyezést szerzett a felnőtt -82,5 kg-os súlycsoportban szereplő Szász Róbert 150 kg-mal.