Csáki tarja párolt rizzsel

"C" menü:

Rakott káposzta

Somlói galuska

2016. október 20-23-ig Szerencsen, a Kulcsár Anita Sportcsarnokban rendezték meg a GPA-IPO Erőemelő, Felhúzó és Fekvenyomó Európa Kupát. A 2009-ben az Amerikai Egyesült Államokban alapított GPA profi szövetség első alkalommal rendezett Magyarországon nemzetközi versenyt. A versenyen tíz nemzet 293 versenyzője szerepelt. – Ungai János beszámolója

A berettyóújfalui Bihari Szabadidő és Sportegyesület 12 versenyzője 15 versenyszámban indult a RAW GPA-D (dopping teszt köteles) kategóriában. A 12 versenyző összesen 15 Európa Kupa elsőséget szerzett, valamint 20 új világcsúcsot állított fel.

Az első versenynapon a RAW erőemelők versenyeztek ahol Jámbor László a masters V (60-64 év) korcsoport -100 kg-os súlycsoportjában 422,5 kg-os összteljesítménnyel győzött.

Október 22-én szombaton a RAW fekvenyomóké volt a főszerep. A versenynap a tinédzser lányok és fiúk versenyével indult. A tinédzser II (16-17 év) korcsoport -52 kg-os súlycsoportjában versenyző Bartha Szilvia három világcsúcsot javítva 62,5 kg-os teljesítménnyel győzött. Három világcsúcsot javítva bajnoki címet szerzett még a tinédzser I (13-15 év) korcsoport -60 kg-os súlycsoportjában szereplő Kozák László 130 kg-mal, valamint a Junior (19-23 év) korcsoport -110 kg-os súlycsoportjában szereplő Bónis István Dániel 162,5 kg-os teljesítménnyel. A Junior korcsoport -140 kg-os súlycsoportban szereplő Balibán Márk 165 kg-os teljesítménnyel lett bajnok.

A versenyt a masters korcsoport versenyzői folytatták. Európa Kupa bajnoki címet szereztek a masters II (45-49 év) korcsoport -100 kg-os súlycsoportjában szereplő Nagy Imre 137,5 kg-mal, a masters III (50-54 év) korcsoport -100 kg-os súlycsoportjában szereplő Mohácsi Zsolt két világcsúcsot javítva 170 kg-mal, a -110 kg-os súlycsoportban szereplő Kiss Csaba 150 kg-mal, és a masters V korcsoport -100 kg-os súlycsoportban három világcsúcsot javítva Jámbor László 120 kg-mal.

A nap következő versenyszáma a legnagyobb érdeklődéssel várt és a legnagyobb versenyzői létszámmal rendelkező Open (nyílt) kategória. Nem kis meglepetést okozott a 15 éves és mindössze 57,1 kg-os testsúlyú Kozák László. A -60 kg-os súlycsoportban három felnőtt világcsúcsot is megjavítva 140 kg-os teljesítménnyel győzött. Győzelmet szerzett még a -90 kg-os súlycsoportban szereplő Szász Róbert 155 kg-os teljesítménnyel.

A nap utolsó versenyszáma a GPA-D (ruhás-Equipped) kategória volt. Ebben a kategóriában Európa Kupa bajnoki címet szereztek a masters I (40-44 év) korcsoport -82,5 kg-os súlycsoportban Ungai János 150 kg-mal, masters II korcsoport -110 kg-os súlycsoportban Haraszti László 200 kg-mal, valamint a masters III korcsoport -140 kg-os súlycsoportban Kovács Pál 170 kg-mal.

A versenyen külön díjazásban részesült Kozák László, aki a tinédzser – junior összevont korcsoport, és az open kategória abszolút bajnoka lett, valamint a „bajnokok bajnoka” címet – amelyért értékes táplálék kiegészítő és híradástechnikai cikkeket vehetett át.

Abszolút bajnoki címet szerzett kategóriájában még Haraszti László, abszolút második helyezést pedig Mohácsi Zsolt, Szász Róbert és Kovács Pál.

A verseny utolsó napja sem múlt el berettyóújfalui győzelem és világcsúcs nélkül. A RAW felhúzásban Jámbor László három világcsúcsot felhúzva 170 kg-mal diadalmaskodott.

GPA-IPO Világszervezet következő nagy versenye az Oroszország fővárosában, Moszkvában megrendezésre kerülő Világbajnokság 2016. december 8-11 között.