06 (20) 421-9411

Frankfurti leves

Pulled pork karika burgonyával, friss salátával

Vaníliás fahéjas almás palacsinta

2016. május 28-29-én, Budapesten a MOM Sportcentrumban rendezték meg a XVII. Fekvenyomó Diákolimpia Országos Döntőjét. A versenyen a Bihari Szabadidő és Sportegyesület valamint a Darvasi Erőemelő Egyesület 9 versenyzője vett részt, a Bihari Kistérség iskoláit képviselve. A versenyen négy első, három második egy ötödik és egy hatodik helyezést értek el. - Ungai János beszámolója

Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Kozák László (Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Eötvös J. SzKi) aki az V. korcsoport -60 kg-os súlycsoportjában 130 kg-ot teljesített, ezzel új országos diákolimpiai csúcsot állított fel, mellyel nem csak a súlycsoportja, korcsoportja, hanem a teljes férfi mezőny legeredményesebb versenyzője lett.

A lányoknál Bartha Szilvia (Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Bessenyei Gy. SzK) az V. korcsoport -52 kg-os súlycsoportjában 60 kg-ot teljesített, mellyel korcsoportja abszolút diákolimpiai bajnoka lett. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott még a döntő legfiatalabb versenyzőjeként Ungai Amanda (Berettyóújfalu, József Attila Ált. Isk.), aki a IV. korcsoport -52 kg-os súlycsoportban 37,5 kg-ot teljesítve nyerte súlycsoportját és ezzel korcsoportja abszolút harmadik helyezését is megszerezte. Országos diákolimpiai bajnok lett még Varga Csaba (Berettyóújfalu, Arany J. Gimn.), aki V. korcsoport -83,5 kg-os súlycsoportjában 107,5 kg-ot teljesített.

Második helyezést értek el Haraszti László (Furta, Bessenyei Gy. Ált. Isk.), Tóth Zoltán (Derecske, I. Rákóczi Gy. Gimn.), és Tóth József Roland (Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Eötvös J. SzKi). Ötödik helyezett Miklós Gyula Roland (Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Eötvös J. SzKi.). Hatodik helyezett Kalina Attila (Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Bessenyei Gy. SzK). Felkészítő Haraszti László és Ungai János testnevelő.