Lebbencs leves

Csirke steak karika burgonyával, cézár saláta

Gesztenyés-meggyes palacsinta

Az MVFC Szombathelyen küldte padlóra a Haladást.

A berettyóújfalui futsalos fiúk hétfő esti teljesítményével talán még a mindig maximalista mesterük, Turzó József is elégedett lehetett. A gárda a szombathelyi Haladás ellenfeleként lépett pályára az első osztályú bajnokság 6. fordulójában.

A meccsen Lovas Norberték nem sokat vártak a gólgyártással, Siska Gergő, Nagy István és Trencsényi János találataival már a hatodik percben 3-0 volt a javunkra. Nem sokkal később Rábl-parádé kezdődött, bár erről a helyi hangosbemondó nem közölt előre információt. Rábl János ugyanis meccs közben úgy „döntött”, hogy emlékezetessé teszi ezt a találkozót a helyieknek és önmagának is. Ezért előbb a komplett Haladást - talán még az időmérő órát is - kicselezve lőtt a hálóba, majd öt „apróbb” góllal köszöntötte a vasiakat. Az összesen hat találat között mindössze tizennégy játékperc telt el és csupán azért nem nevezhetjük klasszikus „mesterhatosnak” mert a második után Szabó Péter is betalált (0-10). Talán a csapat tízedik gólja felébresztette a Haladást, vagy a mieink vettek visszább, de a hazaiak bizony lábrakaptak és háromszor is mattolták a védelmünket (3-10). Hogy a szánk íze mégse legyen enyhén kesernyés, arról két perccel a vége előtt Sánta Attila gondoskodott (3-11).

Turzó József csapata hétfőn koraeste harminc perc futsal-iskolát rendezett Szombathelyen, a Mezeis srácok láthatóan egyre jobban hisznek önmagukban, ami az eredményben is kezd megmutatkozni. Bízunk a további hasonló folytatásban!

Swietelsky-Haladás VSE – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 3-11 (0-6)

Szombathely, 400 néző,

Játékvezetők: Rózsa, Makk, Babos

Haladás: Németh K. – Szimcsák, Gyurcsányi, Horváth P., Halmos

Cserék: Dorogi, Czeglédi, Bogyó, Németh P., Schimmer, Tompa, Zseli (kapus)

Edző: Horváth Levente

Mezei-Vill FC: Tihanyi – Lovas, Szabó, Trencsényi, Rábl

Cserék: Nagy I., Siska, GÁL, Dávid, Nagy T., Sánta, Mezei (kapus)

Edző: Turzó József

Gólszerzők: Németh P. (29.), Gyurcsányi (31.), Halmos (36.), ill. Siska (2.), Nagy I. (7.), Trencsényi (8.), Rábl (14., 15., 24., 26., 27., 28.), Szabó (20.), Sánta (37.).

Turzó József (MVFC): A hosszú utazás ellenére koncentráltan és fölényben játszottunk. Védekezésünk stabil volt, ami megadta az alapját a játékunknak. A félidőben így magabiztos előnnyel mentünk pihenőre, ezután fontos volt, hogy koncentrációnk ne hagyjon alább, amit egészen 10-0-ig sikerült megtartani. A második félidőben az ellenfél 5-4-es játékkal próbálkozott, de jól védekeztünk ez ellen. Sőt, a felállásra mi is 5-4-es játékkal válaszoltunk és tovább növeltük az előnyünket. Ezután alább hagyott a figyelmünk, ami három kapott gólt eredményezett. Egyedül emiatt lehet és van is némi hiányérzetem. De így is örülök a 30 percig mutatott hozzáállásunknak, ezt kell kitolni a meccs végéig.