Lebbencs leves

Csirke steak karika burgonyával, cézár saláta

Gesztenyés-meggyes palacsinta

Kézis lányaink „kiütötték” a negyedik helyen álló szoboszlói csapatot.

A BMSE női kézilabdacsapata nem szerepelt túl fényesen a megyei bajnokság első öt fordulójában. Egyetlen hazai győzelem mellett négy vereség állt a vasárnapi meccset megelőzően a gárda neve mellett a tabellán. Nagyon reméltük, hogy a csajok ezúttal a jobbik formájukat hozzák és legyőzik a „vendégspecialista”, régebbik szoboszlói csapatot. Szerencsére Gál Vikiék kezdettől magabiztosan kézilabdáztak és gyakorlatilag esélyt sem adtak a fürdővárosiaknak.

BERETTYÓ MSE - HAJDÚSZOBOSZLÓI NKSE 32 - 14 (12 - 7)

Berettyó MSE: Balibán Brigitta - Gál Viktória Ágnes 10 (1), Gyarmati Annamária 4, Incze Éva Viktória 2, Incze Tamara Lívia 2, Jakab Katalin 3, Mészáros Márta 3

Csere: Kovács Enikő (kapus), Szász Tímea, Farkas Orsolya 2, Fülöp Annamária 2, Ludász Barbara 1, Szabó Anna Katalin 2, Szabó Judit, Tahóczki Katalin 1, Zalkodi Erna Dóra

Jakab Katalin (BMSE): A héten hármat edzettünk, nagyon szerettünk volna javítani a hétvégén. Hogy mindenre elszántak vagyunk, azt a csajokon már az öltözőben lehetett érezni, tudtuk, hogy ma mindenki erőn felül fog teljesíteni! A mérkőzésen végig mi vezettünk, hol több, hol kevesebb góllal. Sajnos sok volt a labdaeladás az elején és sokszor indítottuk a szélsőket meggondolatlanul, emellett úgy vettem észre, hogy az első félidő közepén kezdjük elveszíteni a fonalat védekezésben. Ekkor jöttek ránk négy gólra, ehhez hozzájárult az is, hogy ebben a fázisban nagyon megszórtak minket a bírók, többször voltunk emberhátrányban, mint teljes létszámmal...  Bencze Zoli nagyon jól érezte, hogy ekkor kell kikérnie az időt, így rendezni tudtuk a sorokat. A félidőre 12:7-tel vonultunk, nagyon fontos volt, hogy ne jöjjenek ránk, hiszen 3-4 gól a mai kézilabdában még közel sem biztos győzelem... Örülök, hogy nem engedtünk ki a végére sem. A második félidőben mindössze öt gólt kaptunk. Bízom benne, hogy most már „megérkeztünk” a bajnokságba, örülök, hogy lassan kezdünk kikupálódni. Kezdjük újra felvenni a régi formánkat a védekezésben, támadásban pedig még van mit dolgozni, de úgy gondolom és érzem, hogy nagyon jó úton haladunk. Vasárnap hazai pályán fogadjuk a Nádudvart, ellenük hasonló jó védekező munkát, pontosabb támadást, színes játékot várok, hiszen érzem, hogy van erő a csapatunkban!