06 (20) 421-9411

Karfiolleves

BBQ csirkecomb filé jázmin rizzsel, coleslaw salátával

Gundel palacsinta

2013. 09. 08-án (vasárnap) reggel 5.00 órakor indult kicsi, de annál lelkesebb csapatunk Budapestre, hogy részt vegyen az ország legnagyobb futó dzsemborián (Wikipedia: "nagy lármás összejövetel"). – Szép Sándor beszámolója

Megérkezésünket követően átvettük rajtszámainkat, majd megpróbáltunk ráhangolódni a ránk váró 21.097 méterre. A ráhangolódást megkönnyítette az a közel 9.000 fő egyéniben illetve közel 3.000 fő váltóban induló futótársunk jelenléte. Futásra tökéletesen ideális időben rajtoltunk el, pontban 9.00 órakor. A nagy létszámra jellemzően az utolsó rajtolónak több mint 13 percre volt szüksége ahhoz, hogy átlépje a rajtvonalat.

A következő, mintegy két órát Budapest legszebb helyein tölthettük el (Hősök tere, Andrássy út, Lánchíd, Budai rakpart, Szabadság híd, Parlament, Alkotmány utca, Olof Palme sétány). Ki-ki felkészültségi állapotának megfelelően élvezhette a város által nyújtott látványt. Az úton folyamatosan részünk volt biztató szavakban, szurkolásban (zenészek, pom-pom lányok, stb.).

Bármennyire is lenyűgöző volt a hangulat, a célba érkezés azért mindent felülírt. Kis csapatunk igazán becsülettel helyt állt: Kati 2:15:43 alatt teljesítette a távot, és így összesítésben (hölgyek között) 1644., kategóriájában pedig a 342. helyezést érte el. Futónagykövetünk, Sanyi 1:52:08 alatt ért célba, összetettben 2282., kategóriájában pedig 397. lett. Jómagam 1:58:21 alatt teljesítettem a távot, amivel összetettben a 3082., kategóriámban pedig a 308. helyezést értem el. Úgy gondolom, mindannyiunk számára egy felejthetetlen élmény marad ez a szeptember 8-i futás. Gratulálok minden részt vevőnek, külön a két szenzációs futótársamnak.