2024. április 28. vasárnap

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

Sporttörténelmet írt a férfi kézilabda csapatunk. A szombatesti DEAC elleni győzelmével és a riválisok vasárnapi vereségével a BMSE férfi kézilabda csapat előnye immáron matematikailag is behozhatatlan a táblázat harmadik helyén. Így, a hátralévő két (nekünk három) mérkőzéstől függetlenül már biztosan dobogón végez, mellyel a kézilabdasport első érmét szerzi az NB2-ben.

A DEAC elleni találkozóról tudtuk, hogy nem lesz egy sima sétagalopp. A vendégek az előző hetekben igazi bombaformát mutattak, magabiztosan győzték le két legfőbb riválisunkat, a Fehérgyarmat és a Nyírbátor gárdáját. A korábban jó néhány első osztályú csapatot is irányító debreceni tréner, Medgyessy Sándor a meccs előtt elmondta, hogy ők minden mérkőzésükön nyerni szeretnének és ezúttal sem fognak feltartott kézzel pályára lépni.

Az első félidő pontosan úgy alakult, ahogy számítottuk. A védekezésünk kicsit döcögött,. amit az egyetemisták könyörtelenül kihasználtak. A vezetést felváltva vezették a csapatok, két gólnál többre egyik társaság sem tudott meglépni a másiktól. Szerencsére a szünet előtti percek a miénk voltak, így mi fordulhatunk előnnyel.

A második játékrészben teljesen megváltozott a játék képe. Kucskár Imre gárdája ismét olyan védekezést produkált, ami egyedülálló a csoportunkban. A srácok az addig magabiztos debrecenieket rendre hibára kényszerítették, lövéseiket egymás után blokkolták és ha nagy ritkán mégis eltalálták a kapunkat, azt Ékes Ádám - egy kivételével – mindet hárította. Míg a DEAC tizennyolc percen át csupán egyetlen gólt tudott dobni, mi tovább folytattuk a gólgyártást és a meccs a félidő közepére gyakorlatilag eldőlt. Balibán Petiék ismét csapatként múlták felül jól játszó ellenfelüket és ez az, ami ebben a bajnokságban bronzérmet ér.

FELNŐTT:

BMSE - DEAC 29-23 (16-14)

BMSE: Ékes - Buczi 4(2), PÁKOZDI 4, TAHÓCZKI 4, Dandé 1, PAPP 6, Pekárovics

Csere: Bak 2 (2), VARGA 3, Békési 1, PARDI 4, Szörnyi, Mező (kapus), Balibán, Bácsó, Marton

DEAC: Mándi R. - Ocskó 2, Kasku 4, Kovács 3 (2), Leiter 1, Bakos 7, Mórucz 2

Csere: Nagy (kapus), Mándi K. 2, Garda 1, Király 1

Hétméteresek: 5/5 illetve 3/2

Kiállítasok: 12 perc illetve 8 perc

Kucskár Imre (BMSE): Nagyon nehéz mérkőzést sikerült megnyernünk, ismét remek csapatjátékkal. Az első félidőben nagyon sokat hibáztunk a védekezésben és ezeket könyörtelenül kihasználta az ellenfelünk, ám ennek ellenére szívós játékkal, remekül küzdve sikerült kétgólos előnyt kiharcolni a szünetre. A második játékrészben a 42. perctől nagyon összeállt a védekezésünk (a 60.percig csak egy gólt kaptunk), így a végére sikerült felőrölnünk a debrecenieket. Már csak egy lépés hiányzik a célunkhoz, nagyon bízom a nekünk kedvező vasárnapi eredményekben!

Medgyessy Sándor (DEAC): Sajnos elvesztettük a mérkőzést, a Berettyóújfalu megérdemelten nyert. A hazaiak nekem semmi újat nem nyújtottak számomra, játszották az ismert, saját stílusukat. Mi, mint azt a mérkőzés előtt már jeleztem, meglehetősen rutintalanok vagyunk, ismét ugyanabba a csapdába szaladtunk bele. Az első félidőben meglett volna a lehetőségünk, hogy jelentősebb előnyre tegyünk szert, de elpasszoltuk a labdát. A második félidőben elment a Berettyó és onnantól kezdve mentálisan szétestünk, nem azzal foglalkoztunk, amivel kellett volna. A végeredményt túlzónak tartom, a mérkőzés ennél szorosabb volt, hat gól különbség nem volt a két csapat között. Még egyszer gratulálok a Berettyóújfalunak!

BMSE-DEAC 19:36 (10:16)

BMSE: László - BÁCSÓ, Szűcs  4, Dinók Dániel 2, Zákány, SZÖRNYI 3, Papp Á.

Csere: Marton, Nagy D. 5, Nagy I. 2 (1), Köves (kapus), INCZE 2, Rácz 1, Vezendi, Fekete, Csuha (kapus)

DEAC: Mórucz S.- Ducza 4, Szűcs 3, Bangó 10 (4), Fazekas 7, Bató 3, Tóth 2

Csere: Fekete 4, Hojcska 2, Gyimesi 1, Csapó, Mórucz Á.

Hétméteresek: 3/1 illetve 6/4

Kiállítások: 2 perc illetve 4 perc

Kucskár Imre (BMSE): A nagy különbségű vereség ellenére dicsérnem kell a csapat játékát. Óriási lelkesedéssel és nagyon fegyelmezetten játszottak a srácok. A hatos falas védekezésünk egész jó volt, támadási hibáinkat gyors gólokkal büntette az ellenfelünk. Igazából csak azt bosszant, hogy 4-5 gólt benne hagytunk a meccsben - kihagyott ziccerek formájában. Sajnos, a sérülések átlövő poszton sújtanak bennünket, de ezt a hozzáállást és játékot kell folytatni!