artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2021. november 28. vasárnap

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP


piri2
Bessenyei ltp. üzletsor
06 (30) 874-9786

06 (30) 596-1883

INGYENES házhozszállítás!

HETI MENÜ

A Diákolimpia Mezei Futóbajnokság Városi-Körzeti Bajnokság a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Atlétikai Szövetséggel (MASZ) együttműködésével, valamint a Megyei Diáksport Szövetség, Berettyóújfalui DSB szervezésében valósult meg 2021. szeptember 23-án Berettyóújfaluban, a Berettyó-gáton. - Kártikné Prágay Zsuzsanna atlétika szakág felelős beszámolója KÉPGALÉRIA

A Mezei Futóbajnokságot 2008-tól szervezem és bonyolítom le, amely a körzetünkbe tartozó általános és középiskolásoknak van meghirdetve és a következő települések oktatási intézményeit érinti:

  • Komádi
  • Berekböszörmény
  • Berettyóújfalu
  • Biharkeresztes
  • Csökmő
  • Furta
  • Szentpéterszeg
  • Magyarhomorog
  • Körösszegapáti
  • Zsáka

A verseny egy alapszintű atlétikai rendezvény, amelynek célja, hogy részvételt biztosít a legjobbak számára (1-3. hely) a megyei, az országos versenyeken, illetve hogy sikeresen képviseljék a tanulók iskolájukat, városukat, megyéjüket a diákversenyeken.

Mezei futóbajnokság Berettyóújfaluban 07Mezei futóbajnokság Berettyóújfaluban 15

Versenyünkön az 1-3. helyezett versenyzők érem, 4-6. helyezettek oklevél díjazásban részesültek. A Berettyóújfalu Város Sportjáért Közalapítvány jóvoltából minden induló tanuló kapott egy energiaszeletet, csokoládét és vizet.

Az alapszintű versenyen 11 intézményből összesen 196 tanuló vett részt. A legkisebbek a 2011-2012-es születésű diákok voltak, akik kb. 1.500 métert futottak a Berettyó parton. A következő korcsoport a 2009-2010-ben született gyerekek, akik kb. 2.000 métert „nyargaltak”, majd következtek a 2008-2009-ben világot látott nebulók, akik kb. 2.500 métert „vágtáztak”. A középiskolások is képviseltették magukat eseményünkön, ők kb. 3.000 méteren keresztül küzdöttek a jó helyezésekért.

Rendezvényünket megtisztelte és a díjakat átadta Muraközi István, Berettyóújfalu város polgármestere, valamint Dr. Vitányi István országgyűlési képviselő.

Mezei futóbajnokság Berettyóújfaluban 38Mezei futóbajnokság Berettyóújfaluban 49

Eredmények röviden:

II. Korcsoport lány:

  1. Bereczki Lea, Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  2. Derzsi Jázmin, József Attila Általános Iskola és AMI
  3. Elek Lea, Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI

Csapat:

  1. Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  2. József Attila Általános Iskola és AMI
  3. Hunyadi Mátyás Tagintézmény

II. Korcsoport fiú:

  1. Bagdi Zoltán Kadosa, Hunyadi Mátyás Tagintézmény
  2. Kópis Tamás, Hunyadi Mátyás Tagintézmény
  3. Józsa Kristóf, József Attila Általános Iskola és AMI

Csapat:

  1. Hunyadi Mátyás Tagintézmény
  2. József Attila Általános Iskola és AMI
  3. Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI

Mezei futóbajnokság Berettyóújfaluban 88Mezei futóbajnokság Berettyóújfaluban 107

III. Korcsoport lány:

  1. Török Luca, Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  2. Harangi Kitti, Hunyadi Mátyás Tagintézmény
  3. Jámbor Vivien, Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI

Csapat:

  1. Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  2. Hunyadi Mátyás Tagintézmény
  3. József Attila Általános Iskola és AMI

III. Korcsoport fiú:

  1. Daróczi Zoltán, József Attila Általános Iskola és AMI
  2. Molnár Balázs, Hunyadi Mátyás Tagintézmény
  3. Szabó Sándor, Hunyadi Mátyás Tagintézmény

Csapat:

  1. Hunyadi Mátyás Tagintézmény
  2. Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  3. József Attila Általános Iskola és AMI

Mezei futóbajnokság Berettyóújfaluban 118Mezei futóbajnokság Berettyóújfaluban 128

IV. Korcsoport lány:

  1. Jenei Gréta, Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  2. Török Otilia, Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  3. Haszon Panna, Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI

Csapat:

  1. Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  2. Hunyadi Mátyás Tagintézmény
  3. Széchenyi István Tagiskola

IV. Korcsoport fiú:

  1. Hudák Botond, Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  2. Szilágyi Márton, József Általános Iskola és AMI
  3. Szabó Lorenzó, Fekete Borbála Általános Iskola

Csapat:

  1. Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  2. József Attila Általános Iskola és AMI
  3. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

Mezei futóbajnokság Berettyóújfaluban 133Mezei futóbajnokság Berettyóújfaluban 141

V. Korcsoport lány:

  1. Tóth Jázmin, Magyarhomorog Szabó Pál Általános Iskola
  2. Fekete Szidónia, Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum
  3. Tóth Evelin, Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum

V. Korcsoport fiú:

  1. Balogh Levente, Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum
  2. Török Márk, Magyarhomorog Szabó Pál Általános Iskola
  3. Molnár Balázs, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

VI. Korcsoport lány:

  1. Dobi Lili, Arany János Gimnázium
  2. Mohácsi Dóra, Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum

VI. korcsoport fiú:

  1. Balogh Szilveszter, Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum
  2. Molnár Kristóf, Arany János Gimnázium
  3. Murcsán Alex, Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum
  4. Mikó Balázs, Arany János Gimnázium
  5. Tóth Lajos, Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum
  6. Szűcs Sándor, Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum
  7. Kupecz Róbert, Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum