artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

tavaszbanner2020

viktoriatours

20ulius

gazdatavasz

egeszsegesvaros

helyijárat

aurabannermedium2

LizArt Design hajas

BoPi nyito banner uj

zoldvaros

2021. május 18. kedd

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Vegyes gyümölcsleves

Corn flakes csirkemellhasábburgonyával, saláta

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

Heti desszert (500 Ft):

Somlói galuska

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP


piri2
Bessenyei ltp. üzletsor
06 (30) 596-1883

06 (30) 260-6040

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Húsleves

Rántott csirke rizzsel

Heti "B" menü:

Paradicsomleves

Csirkemell csíkok rizzsel

HETI MENÜ


termalligetbanner

Telefon: +36 30 963 3740

Napi menü:

Gyümölcsleves

Brassói aprópecsenye főtt burgonyával

HETI MENÜ

veradas

ZöldVáros Szerelempark

coaching2

koboreb

prophibanner

 ilonatavasz2020

A 2020/2021-es tanévben, a Központi Statisztikai Hivatal immár 7. alkalommal rendezte meg STAT WARS elnevezésű, országos versenyét. Iskolánkból 3 csapat indult a megmérettetésen, amelynek országos döntőjébe – a 2 online forduló eredményei alapján – KikészítŐk nevű csapatunk jutott be.

A járványhelyzet sajnálatos alakulása miatt a döntő lebonyolítására is online került sor, 2021. február 17-én. A szervezők által összeállított 2,5 órás megmérettetés tartalmas feladatokat vonultatott fel, amelyeken tanulóinknak a népszámlálással kapcsolatos tudásukról, illetve a módszertanok ismeretéről kellett számot adniuk. Szoros versenyben KikészítŐink, hajszálnyival lemaradva a dobogóról, a 4. helyen végeztek. (Csapattagok: Árgyelán Boglárka és Major Adrienn 11.D, Fábián Krisztina Boglárka és Szabó Vivien 13.P osztályos tanulók, felkészítő tanáruk: Szabóné Fábián Henriett)

A 4. helyezés mellett a döntőre készített, a 2021-re tervezett, de a koronavírus járvány miatt 2022-ben lebonyolításra kerülő népszámlálás fontosságáról szóló verses-animációs kisfilmükkel különdíjat nyertek.

A feladatmegoldásokkal töltött idő alatt a csapatagok annyira összekovácsolódtak, hogy úgy döntöttek, hogy a jövőben is szívesen versenyeznek együtt.

IMG 1312IMG 1309

Tanulóink a versenynek köszönhetően még inkább megszerették a statisztika tantárgyat.

Az alábbiakban az ő véleményüket olvashatjátok:

Árgyelán Boglárka: „Felkészítő tanárunk szerettette meg velünk a statisztikát, amely most még jobban a kedvencünkké vált. Emellett arra is rájöttünk, hogy mennyire fontos ismernünk az egyes mutatószámok tartalmát, ráadásul az is nagyon érdekes, hogy a mindennapi életben is mennyi mindent lehet elemezni és vizsgálni.”

Major Adrienn: „Én eddig is szerettem a statisztikát, de most, hogy órán kívül is tanultam, még jobban megszerettem. A versenyen olyan feladatokat oldhattam meg, amiket még sosem csináltam. Igazi kihívás volt számomra, de megérte! Ezért köszönöm a felkészítő tanáromnak, hogy részt vehettem a versenyen!

Fábián Krisztina Boglárka: „Kellemes csalódás, hogy az egyetemen tanuló ismerőseim óva intése ellenére mégis azt kell mondjam, hogy az egyik kedvenc tantárgyammá vált a statisztika, amit mások olyan nehéznek és bonyolultnak látnak.”