Vegyes zöldségkrémleves

Mozzarellával-kolbásszal grillezett karajszeletek jázmin rizzsel, kukorica salátával

Túrós palacsinta

Június 22-én tartotta tanévzáró ünnepségét a BSZC Arany János Gimnáziuma és Szakgimnáziuma.

Az épületet ismét tanulók népesítették be, akik 3 hónap kihagyás után lépték át újra az iskola kapuját. Szűcsné Csontos Katalin, tagintézményvezető-helyettes asszony ünnepi beszédében kiemelte a digitális munkarendben végzett tanulás előnyeit, röviden összefoglalta a mozgalmas tanév eseményeit, majd ismertette a leszebb sikereket. Az Arany ebben az évben két címét is megújította. 2019. október 18-án Dr. Maruzsa Zoltántól, az EMMI köznevelésért felelős államtitkárától vették át az ÖKOISKOLA CÍM viselésére feljogosító oklevelet. Az Arany egyike azon 140 iskolának, amely újabb három évre nyerte el az elismerést. Április 1-én érkezett meg egy másik pályázat eredménye, melynek értelmében az Oktatási Hivatal ismét kitüntette az iskolát a Bázisintézményi címmel. De nem csak az iskola kapott elismerést, hanem a gyakorlatioktatás-vezető, Nagy Lajos tanár úr is, munkáját Berettyóújfalu város a megtisztelő Nyíri István díjjal ismerte el.

A tanulók is számos szép eredménnyel öregbítették az iskola hírnevét. A Kitaibel Pál Biológiai és Környezetvédelmi Versenyen Baradács Anna 11.B osztályos tanuló országos 16. helyezést ért el. Felkészítő tanára Karácsonyné Kormos Irén tanárnő volt. Négy tárgyból 8 diák jelentkezett az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyre. Ketten is továbbjutottak biológiából a 2. fordulóra: Szőke Eszter és Gál Csaba 11.B osztályos tanulók. Felkészítő tanáruk Karácsonyné Kormos Irén tanárnő volt. Az Implom József Helyesírási Verseny megyei fordulójában gimnáziumi kategóriában Török Gréta (12.B), 9. helyet, szakgimnáziumban Szabó Zsanett (11.D), 8. helyet ért el. Felkészítő tanárok Mózsikné Tóth Beáta, Pócsikné Anka Klára voltak. A „Betűvetők” nemzetközi szépíró versenyen Garabuczi Zsóka 11.B osztályos tanuló 2. helyen végzett. A „Szép magyar beszéd” szépkiejtési versenyen első helyen jutott tovább Szepesi Petra (9.A) és Kovács Ágnes (11.D), akik Győrben, az országoson képviselték az iskolát. Felkészítő tanárok Török Tímea és Pócsikné Anka Klára voltak. On-Lion angol nyelvi versenyen Mező Dávid (10.A) 37., Török Bianka (10.B) 72. helyezést ért el a 250 indulóból. Felkészítő tanár Koszorús Adrienn volt. „Európa ifjú költője” versfordító versenyen német versfordításával Török Gréta 2. helyen végzett. A szeghalmi Péter András Gimnázium és Kollégium angol, német szépkiejtési versenyén Nagy László Tamás 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára Szőllősi Gáborné volt.

IMG 20200622 085624 resized 20200622 113242805IMG 20200622 085720 resized 20200622 113242116

Ismét kiemelkedő versenyeredmények születtek a közgazdasági tagozaton. Árgyelán Boglárka (10.D), Kovács Anita (11.A), Szatmári Ákos István (11.A) csapata bejutott a Budapesti Corvinus Egyetem FACSARJ Adatelemző verseny országos döntőbe, amelyet 2020. szeptemberében fognak megrendezni. Az Ihrig Károly Tanulmányi Versenyen a Barcsa Dóra, Farkas Mónika, Szabó Pál (10.D) csapata országos 4., Farkas Ágnes, Matolcsi Antónia, Nagy Blanka (10.D) csapata országos 5. helyet ért el. A K&H Bank Vigyázz, kész, pénz! versenyen országos 5. helyen végzett az alábbi tanulókból álló csapat: Farkas Ágnes (11.A) - Farkas Mónika - Matolcsi Antónia - Nagy Blanka - Mátravölgyi Anett (10.D). A közgazdasági versenyek felkészítő tanára: Szabóné Fábián Henriett volt. Az Ágazati Szakmai Versenyen egészségügyi ágazatban Kövér Gergő 12.E osztályos tanuló az országos 10 legjobb között van. A pontos eredmény még várat magára. A Duatlon Országos Diákolimpia 2019. október 26-án Marcaliban került megrendezésre. Az iskolát két tanuló - Dobi Lili és Dobi Gergő képviselte. Mindketten az ELSŐ HELYEN végeztek, így elnyerték kategóriájukban az ORSZÁGOS DIÁKOLIMPIA BAJNOKA címet. Felkészülésüket édesapjuk, Dobi Béla irányította. Dobi Gergő lett 2019-es eredményei alapján Magyarország jó tanulója - jó sportolója. 12. Hajdú-Bihar Megyei Karácsonyi Sportnapok rendezvény-sorozat keretében megrendezésre kerülő röplabda-bajnokságban az iskola lánycsapata a 4. helyet szerezte meg. Felkészítők Gáspár Zoltán, Major-Pucsok Albert tanár urak voltak.

A rendkívüli helyzetben sikeresen lezajlottak a szakmai és az érettségi vizsgák. Ebben a tanévben 74-en tettek sikeres szakmai vizsgát, lettek ápolók, gyakorló ápolók és pénzügyi-számviteli ügyintézők. Az érettségizők száma 115 volt. Közülük negyvenen vállalták az emelt szintű megmérettetést. Az egyetemekre beugrónak számító emelt érettségit tizenheten tették le jeles eredménnyel. Külön öröm, hogy a négy egészségügyi emelt vizsgából kettő is jeles lett, így bizakodva tekinthetnek szakirányú felsőfokú tanulmányaik felé.

A 2019/2020-es tanévet 19 diák zárta kitűnő és 27 diák jeles eredménnyel. A végzősök már az érettségi vizsgák végén átvették a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum ajándékát. Ezen felül további 28 diákot jutalmaztak kiemelkedő közösségi munkájáért, versenyeredményeiért.

Tagintézményvezető-helyettes asszony kellemes nyarat és tartalmas időtöltést kívánva bezárta a 2019-2020-as tanévet.