artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2024. március 29. péntek

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

1967 óta április 2-án, Hans Christian Andersen dán meseíró születésnapján tartjuk világszerte a Gyermekkönyvek nemzetközi napját, illetve a meseírás napját. Ennek az ünnepnek az a célja, hogy rohanó világunkban megszerettesse a gyerekekkel az olvasást és a könyveket. – Hefner Dóra Anna, az Arany János Gimnázium 9.a osztályos tanulójának írása.

Ezen gondolkodva eszembe jutottak gyermekkorom meséskönyvei, melyeket míg olvasni nem tudtam, anyukám olvasott esténként lefekvés előtt. Kedvenceim közé tartozott Marék Veronika Kippkopp, Annipanni és Boribon sorozata, A csúnya kislány meséje, illetve a Magyar népmesék. Volt olyan mese, melyet már kívülről tudtam, és anyával együtt mondtam elalvás előtt. Amit még nagyon szerettem, azok a hangoskönyvek voltak. Karácsonyra megkaptam szüleimtől Walt Disney – Mesélő könyveit. Így már bármikor meghallgathattam kedvenceimet. Ráadásul annyiszor, ahányszor csak szerettem volna! 😊

dóri1dóri2

Első osztályos koromban az osztályfőnök kérése az volt, hogy a nyári szünetben olvasónaplót készítsünk az elolvasott mesékről. Egy füzetbe fel kellett írnunk a címet és le kellett rajzolnunk a szereplőket vagy a történetet. A következő nyári szünetben már a cím, a szerző és a szereplők mellett a helyszínt is hozzá kellett írni, természetesen a rajz nem maradhatott el. Még mindig megvan, eltettük emlékbe.

Amikor már megtanultam olvasni, az Olvasólétra sorozatait kaptam szüleimtől, nagyszüleimtől ajándékba születésnapomra, névnapomra vagy karácsonyra. Sok érdekes mesét megismertem, pl. Jana Frey Kutyás történetek, Petra Fietzek Szerencséd volt, kicsi delfin!, Alexandra Fischer-Hunold Pónitörténetek.

dóri3dóri4

Alsós koromban az egyik tavaszi szünetben gyermek agykontroll tanfolyamon vettem részt a testvéremmel. Ezután vette anyukám Máté Gizella – Vidám Tapsi és Mérges Tapsi kalandjai című könyvét. Mindennap közösen olvastunk belőle, vagy meghallgattuk a hozzá tartozó cd-t. Tanulságos volt számomra, mert felismertem magamat Mérges Tapsi személyében. Elgondolkodtató volt…

A másik hasonló könyv Beck Andrea Titoktündér című titokmeséi. Ezt imádtam. Pozitív gondolkodásról, önbizalomról és sok minden másról is szólt. Megismerhettem Toby, Lola, a titoktündér és Carola, az undok tündér történeteit. Anyukám ennek kapcsán még gondolatterelő álompárnát is varrt nekünk. 😊

Mindezek mellett emlékszem még Tóth Zita Filc, a zoknimuki fantasztikus történeteire és Czigány Zoltán Csoda és Kósza című könyvére, melyet azóta színpadra is vittek az Örkény István Színház előadásában.

Azóta is sokat olvasok, mert olvasni jó! Olvass te is! 😊

Hefner Dóra Anna 9.a

You have no rights to post comments