2017. október 27-én került megrendezésre az első Csibetábor az Arany János Gimnázium életében. KÉPGALÉRIA
Nagy Ilona Éva tanárnő, Diák Önkormányzat vezető, Szabó Anett, a Diák Önkormányzat elnöke és Tikos Valéria, Diák Önkormányzati tag szervezésével 97 nyolcadikos vehetett részt a kreatív programokban. Tíz csapatba kerültek a diákok, minden csapatot egy, vagy két gimnáziumi tanuló vezetett. A főcsibék száma 28 fő volt. A regisztráció reggel 8.00 órától 8.30-ig volt.
A kiscsibék 10 helyszínen tesztelték tudásukat, vagy hagyatkoztak egymásra. Az első helyszín nem más volt, mint Arany János szobra, az iskola előtt, ahol a költő életéről szóló kvízt kellett kitölteniük. A gyerekeknek semmiféle segédeszköz nem volt megengedve, így csak a saját, illetve egymás tudására támaszkodhattak. A kvízt, egy-két cseles kérdés kivételével, remekül meg tudták oldani.
A második helyszín a katolikus templom volt. Ezen a helyszínen egy labirintusból kellett csapatmunkával kijutni.
A harmadik állomás a Vass Jenő Bölcsőde és Óvoda volt. Felsorakoztak egymásnak háttal a csapattagok és az első ember kapott egy labdát. Ezt a labdát hátra kellett adogatni időre, majd amint elérte a leghátsó embert, előre futva kezdődhetett újra a feladat. Addig kellett csinálniuk, amíg az eredeti sor vissza nem állt.
A negyedik feladathoz a Nadányi Zoltán Művelődési Központ volt kijelölve. A feladat a Villám-activity nevet kapta. 2 perc alatt egy embernek körül kellett írnia 6 szót, a társaiknak pedig ki kellett találniuk őket. Egy szó egy pontot ért.
Az ötödik helyszín a Bihar Termálliget volt, ahol zeneszámokat kellett felismerniük. A főcsibék próbáltak könnyű feladatokat adni, hogy modern illetve régebbi számokat játszottak le, de így se volt maximum pontszám, mert a régebbi számoknál megakadtak.
A hatodik állomáson a bizalomra fektették a hangsúlyt. A helyszín a Népliget játszótere volt. A csapatokból 3 főre volt szükség, akiknek egymás után bekötötték a szemét és a játszótér területén belül elrejtettek egy tárgyat. A csapat többi tagjának szóban kellett irányítani a társukat.
A hetedik feladat a közeli Csónakázó-tó szigetén volt. Ebben a feladatban a diákok memóriáját tesztelték. Kaptak egy mondatot, amit meg kellett jegyezni, majd továbbmondani a szomszédos társuknak.
A nyolcadik helyszín a gimnázium hátsó udvara volt. Itt öt hullahopp karika volt a földön, kaptak egy medicinlabdát, amit bele kellett dobni a karikákba. Minden diák kétszer dobott.
A kilencedik feladat gyorsaságot és pontosságot igényelt, ugyanis a lehető leggyorsabb módon kellett kirakni egy puzzle-t az iskola díszudvarán.
Végül az aulában egy marék rizst kellett megszámolni és, hogy annyira ne legyen egyszerű, háttérzenét is raktak be mellé. Így miután megszámolták a rizst, két kérdésre kellett válaszolniuk. Az első, hogy hány szem rizst kaptak, a második pedig, hogy mi volt a zeneszám címe.
A napnak korántsem volt vége. Ezután következett a tánctanítás: nem mást tanítottak be, mint a macarena táncot, amiről az Arany híres, és amit minden év elején az elsősök előadnak.
A tánctanítás után következett a karaokézás, ami a vetélkedőbe is beleszámított pontozásilag. Minden csapat elvonult és telefonon kerestek egy zeneszámot, amit megtanultak és előadtak. Látván, ahogy a nyolcadikosok élvezik az éneklést, a csoportvezetők is összeálltak és előadtak két számot.
Utána mindenki leült pihenni és ízletes házi kenyérlángossal pótolhatták a feladatok során elhasznált rengeteg energiát.
Ezt követte a vetélkedő, ami sok érdekes és elgondolkodtató feladatot tartalmazott. Majd a szervezők összesítettek és kiosztották az okleveleket.
Bent a kis tornateremben még várta a diáksereget a Bajnóca Néptáncegyüttes által szervezett táncház, ahol a táncosokkal közösen remekül érezték magukat.
Sajnos az esti tábortűz az eső miatt elmaradt, de néhány kreatív diák leült és gitározással, énekléssel búcsúztak a csibéktől.
A „csibék”, saját elmondásuk szerint nagyon élvezték az egynapos tábort és kedvet kaptak ahhoz is, hogy jövőre igazi „aranyos” diákok legyenek majd.
A gimnázium minden érdeklődőt szeretettel vár a Nyitott Kapuk napjára november 13-14-én.