Útjára indult hatodik természettudományos tehetséggondozó projektünk, amely a „Fenntartható egészség 2.0” elnevezést kapta.
A 2.0 kiterjesztés magyarázata, hogy két évvel ezelőtti ötlet továbbgondolása kelt életre ebben a Nemzeti Tehetség Program által támogatott projektben. A 2020-as téma ott fejeződött be, hogy a tehetségpontos diákok utánajártak az élővilág és köztük az ember egészségét veszélyeztető külső hatásoknak és azok következményeinek.
Az idei foglalkozások tartalmát a testi egészség mellett a mentális egészség megőrzése adja, másképp mondva: az „Ép testben ép lélek.” bölcsesség második felére koncentrálunk. Erről a különlegesnek ígérkező projektről beszélt november 4-én Nagyné Gecse Mária projektmenedzser. A biológia-kémia szakos tanárnő részletesen bemutatta a program célját és felépítését. Az 1 millió forintnyi támogatási összegből a kötelező 60 órányi foglalkozáson túl tanulmányút, kerékpártúra, üzemlátogatás és diák-szülő délután kerül megvalósításra.
A nyitórendezvény másik előadója Szűcsné Csontos Katalin volt, aki a beválogatás folyamatát és eredményét mutatta be a jelenlevőknek. A tehetséggondozó szakvizsgás tanárnő diagramokkal illusztrálta az objektív mérőeszközök eredményeit és hangsúlyozta a beválogatás szubjektivitásának jelentőségét. Végeredményképpen 19 középiskolás vállalta az újabb projekt kitűzött céljainak a megvalósítását, köztük 5 olyan diák, akik tavaly is részesei voltak hasonló programnak. Külső érdeklődők a projekt saját facebook oldalán követhetik nyomon a foglalkozássorozatot.