A Magyar Kultúra Ünnepe programsorozat részeként A Bihari Múzeum Évkönyve XXIV. kötetének bemutatóját 2020. január 20-án tartották a Nadányi Zoltán Művelődési Házban.
Az ünnepélyes könyvbemutatót Török Péter, a Bihari Múzeum vezetője nyitotta meg, aki elmondta, egy múzeum a legautentikusabban egy évkönyvben tudja rendszeresen közzétenni az általa összegyűjtött legfrissebb információkat. Ezért a Bihari Múzeum is törekszik arra, hogy évente új kötettel jelenjen meg, ezzel is gazdagítva a térség írott kulturális értékeit. Ezzel tudnak hozzátenni a magyar tudományhoz és ezáltal a magyar kultúrához. Úgy tudjuk megőrizni magyarságunkat, ha saját történelmünkkel tisztában vagyunk.
A könyvet Nagy István, történész-muzeológus, a hajdúszoboszlói Bocskai István Múzeum munkatársa mutatta be. Mint elmondta, a tudományos szempont mellett közönségkapcsolati jelentősége is van egy évkönyv bemutatásának, ugyanis a tanulmányok, beszámolók ismertetése lehetőséget teremt arra, hogy a nagyközönség mélyebben belelásson abba, mivel foglalkoznak a muzeológusok, múzeumpedagógusok a múzeumok látogathatósági idején kívül.
A kötet tartalma:
Török Péter: Adalékok bölsei Buday István életrajzához
Fekete Márk: Iparosok és kereskedők Berettyóújfaluban a dualizmus korában és a két világháború között
Bagdi László: A háziorvosi szolgálat kialakulása Berettyóújfaluban
Sándor Mária: Jakab Vilma levelesládájából - Újabb emlékek egy bihartordai háziasszony életéből
Gyönyörűné Erdei Judit: A bihari rátétes szűrök motívumainak változása a rátétdíszítmények továbbéltetésében a Bihari Múzeum gyűjteménye alapján
Bakó Endre: Egy bihari mártír poéta
Szémánné Veres Gabriella: "Nulla dies sine linea" - Egy tevékeny 80 év bibliográfiája
Kállai Irén: Új célok felé, új utakon, új emberekkel - A Bihari Múzeum tevékenysége 2017-2018-ban