artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2023. január 29. vasárnap

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

A Sinka István Városi Könyvtár a népmese napja alkalmából a Méliusz Juhász Péter Könyvtár pályázati felhívásához csatlakozva az idén is meghirdette rajzpályázatát három korcsoportban – az óvodások, az általános iskola 1-2., 3-4. osztályos tanulói részére. - Vezendiné Borbély Margit könyvtáros beszámolója

A Többet ésszel, mint erővel című pályázatra egy szabadon választott magyar népmese illusztrálásával nevezhettek a gyerekek. A rajzokat bármilyen technikával készíthették, de leggyakrabban a zsírkrétát és a temperát használták a kis alkotók.

20171008 101652r20171008 102044r

A pályázatra a KLIK Berettyóújfalui Tankerületéhez tartozó berettyóújfalui iskolákból, valamint a magyarhomorogi Szabó Pál Általános Iskolából, a berettyóújfalui Diószegi Kis István Református Általános Iskolából, valamint a berettyóújfalui és bakonszegi óvodákból érkeztek meseillusztrációk. Az iskolásoktól 180, az óvodásoktól pedig 70 db rajzot kaptunk, melyeket Sárdi Ilona festőművész, a Millenniumi Könyvesbolt vezetője értékelt.

DSCI0599r20171008 102424r

A díjazottak október 8-án, a Könyves Vasárnapon megtartott ünnepélyes eredményhirdetésen vették át az oklevelet és az ajándékot.

Óvodások:

Helyezés

Díjazott neve

Óvoda neve

I.

Berecz Milán

Szivárvány Református Óvoda

II.

Kurunczi Zsolt

Szivárvány Református Óvoda

III.

Muzsnai Hédi

Szivárvány Református Óvoda

IV.

Kari Lilla

Szivárvány Református Óvoda

V.

Varsányi Lili

Gyermekkert Tagóvoda

VI.

Nagy Dóra

Szivárvány Református Óvoda

különdíj

Cseh-Domján Bori

Gyermekkert Tagóvoda

különdíj

Daróczi Máté

Rákóczi Tagóvoda

különdíj

Kádár Vivien

Szivárvány Református Óvoda

különdíj

Lisztes Dóra

Gyermekkert Tagóvoda

különdíj

Megyaszai Antal

Eszterlánc Tagóvoda

különdíj

Varga Bence Dániel

Bakonszegi Óvoda

1-2. osztályosok:

Helyezés

Díjazott neve

Iskola neve

I.

Frank Debóra

Diószegi Református Iskola

II.

Szilágyi Letícia

Igazgyöngy AMI

III.

Daróczi Zoltán

József Attila Általános Iskola

IV.

Ujpál Kira

Diószegi Református Iskola

V.

Miczura Annabella

Igazgyöngy AMI

VI.

Kardos Lili

Diószegi Református Iskola

különdíj

Cséki Emma

József Attila Általános Iskola

különdíj

Elek Jáhel

Diószegi Református Iskola

különdíj

Nagy Csenge

József Attila Általános Iskola

3-4. osztályosok:

Helyezés

Díjazott neve

Iskola neve

I.

Kiss Ferenc

Igazgyöngy AMI

II.

Karácson Zorka

Széchenyi István Tagiskola

III.

Balog Aliz Boglár

József Attila Általános Iskola

IV.

Révész Barbara

II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

V.

Hagymási Hanna

Igazgyöngy AMI

VI.

Karancsi Éva Mária

II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

különdíj

Bodrogközy Csenge

Magyarhomorogi Szabó Pál Ált. Iskola

különdíj

Csávás Réka

Hunyadi Mátyás Tagiskola

különdíj

Frank Eszter

József Attila Általános Iskola

különdíj

Gyarmati Dezső

Diószegi Református Iskola

különdíj

Képes Hanna

József Attila Általános Iskola

Az összes beérkezett rajzból készült kiállítás 2017. november 4-ig a könyvtár nyitvatartási idejében megtekinthető.

You have no rights to post comments