Az egész világot meghódító és hazánkban is nagy népszerűségnek örvendő, éjjelt nappallá tévő kulturális fesztivál a Múzeumok Éjszakája. A rendezvény népszerűségének titka abban rejlik, hogy e varázslatos estén a múzeumok rendkívüli módon, záróra után tárják ki kapuikat. Magyarországon a Szent Iván éjhez kötötték az eseményt, az év legrövidebb éjszakáját választotta a szakma e különleges program megvalósítására. KÉPGALÉRIA
A Bihari Múzeum 2005 óta minden évben megrendezi a Múzeumok Éjszakáját, amikor az érdeklődők bekapcsolódhatnak egy érdekes tematikus élményprogramba, melyet idén június 24-én Szent Iván napján rendeztek meg.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum „A szépség és a reklám” című vándorkiállításának június 22-e óta a Bihari Múzeum ad otthont, így a rendezvény során megismerkedhettünk a női szépség korokon átívelő változásaival a kiállításon, divatbemutatókon és előadásokon keresztül. Elevenítsük fel azokat a programokat, amelyen részt vehettek az érdeklődök. 16 órától a Mamma Mia! filmet tekinthettük meg a Makk Kálmán Moziban, az est folyamán nemezből divatékszerek készítésére volt lehetőség. 18 órától Muraközi István polgármester köszöntötte a megjelenteket.
A múzeum előadótermében is folyamatosan zajlottak a programok. Lacfi Ágnes stílustanácsadó három előadást is tartott az est folyamán, melyekből megtudhattuk mitől ragyog a nő? A 21 órakor kezdődő előadásából pedig a mai kor öltözködési szabályaiba tekinthettünk be, végül a színeknek az öltözködésben betöltött szerepét is megismerhettük.
Az est folyamán a fotószínházban a ’20-as, ’30-as évek hangulatát idéző fotót készíthettünk, amihez korhű ruhát, sminket, frizurát is biztosítottak a rendezvény szervezői.
Az éjszaka egyik várva várt eseménye a 20 órakor kezdődő Fele sem igaz! vetélkedő volt, ahol a csapatok a divat és a szépségápolás témájában tehették próbára tudásukat és szerencséjüket. A vetélkedő után minden csapat nyereménnyel és új ismeretekkel is gazdagodott, sőt a legszerencsésebb csapat egy görögországi szállásfoglalás birtokosa lett.
A Múzeum udvarán színpadi programok és divatbemutató is várta az érdeklődőket, amelyen környékbeli települések népi iparművészei, viseletkészítői mutatták be, hogyan lehet megjeleníteni hagyományos népi díszítőmotívumokat modern ruhákon. Így az est folyamán bemutatásra kerültek Marczin Vanda szűrrátétkészítő, Gyönyörűné Erdei Judit szűrrátétkészítő, népi iparművész, Kormányos Lászlóné népi iparművész munkái. A Furtai Önkormányzat és a Juhász Erzsébet Hagyományőrző Egyesület furtai motívumokkal díszített bemutatóját követően a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum nádudvari iskolájának, a Népi Kézműves Szakközépiskola szövő tanulóinak bemutatója zárta a sort.
A színpadot a Komádi Színjátszó Kompánia elődadói vették birtokba, akik „A tök és a csikó” című népmesét adták elő. A rendezvény ideje alatt a Diabétesz Egyesület sátrában az egészséges életmódra vonatkozó információkat szerezhettek és különböző egészségügyi kérdésekre kaphattak választ az jelentkezők, de a helyszínen lehetőség volt vérnyomás- és vércukorszint mérésre is.