artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2022. augusztus 18. csütörtök

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Májgombócleves

Zúzapörkölt pirított tarhonyával, savanyúság

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

"C" menü:

Rakott brokkoli

Heti desszert (650 Ft):

Vaníliás palacsinta

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

Bihari Csaba 2016 karácsonya előtt Falusi mesék címmel megjelent mesekönyvéből A jószívű mogyoróbokor, Bújócska a gyümölcsösben, vagy a Mese Tyukocskáról és kakaskáról című  mesékhez készítettek illusztrációt az óvodások és általános iskolások a Sinka István Városi Könyvtár által meghirdetett rajzpályázatra. Az eredményhirdetésre 2017. február 24-én, pénteken került sor.

A pályázatra 403 rajz érkezett a berettyóújfalui általános iskolákból és óvodákból, valamint a magyarhomorogi és a furtai általános iskolából. Összesen 34 óvodás és iskolás vett át ajándékot, oklevelet.

dsci9759dsci9757dsci9764

A zsúfolásig megtelt gyermekkönyvtárban az eredményhirdetés előtt Bihari Csaba, a mesekönyv szerzője mesélt arról, mikor és hogyan keletkeztek ezek a mesék, van-e párhuzam a mesekönyvben szereplő Miért Peti és gyermekkori önmaga között, ill. lesz-e folytatása a falusi életről szóló meséknek. Rácz Anikó, a könyv illusztrátora pedig arról beszélt, ő hogyan fogott a mesék illusztrálásához. Az eredményhirdetés után az érdeklődő gyerekek és a kísérő pedagógusok, szülők megtekintették a rajzokból készült kiállítást,
ami a gyermekkönyvtárban március 31-ig látható.

Az egyéni látogatókon kívül szívesen várjuk az óvodás és iskolás csoportokat is (előzetes bejelentkezés szükséges).

dsci9780img 20170225 111759img 20170225 111818

img 20170225 111835img 20170225 111852img 20170225 111901

EREDMÉNYEK

5-6. OSZTÁLYOSOK

1. helyezett

Barta Szilvia

II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

5. osztály

1. helyezett

Német Marietta Flóra

II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

6. osztály

3-4. OSZTÁLYOSOK

1. helyezett

Madarász Botond

Diószegi Kis István Ref. Ált. Iskola

3. osztály

2. helyezett

Oláh Csaba

Diószegi Kis István Ref. Ált. Iskola

3. osztály

3. helyezett

Kathó-Serdült Anna

Diószegi Kis István Ref. Ált. Iskola

3. osztály

4. helyezett

Kállai Blanka

Hunyad Tagiskola

4. osztály

5. helyezett

Zsitnyár Márkó

József Attila Általános Iskola

4. osztály

6. helyezett

Kinter Orsolya

József Attila Általános Iskola

4. osztály

Különdíj:

Balog Alíz

Igazgyöngy AMI

3. osztály

Kántor Csenge

József Attila Általános iskola

4. osztály

Karácson Zorka

Széchenyi Tagiskola

3. osztály

Kardos Dóra

Furta

 

Sacchetto Vittoria

József Attila Általános Iskola

4. osztály

Vitális Janka

Igazgyöngy AMI

3. osztály

1-2. OSZTÁLYOSOK

1. helyezett

Técsi Karolina

Igazgyöngy AMI

1. osztály

2. helyezett

Békési Vanda

Igazgyöngy AMI

2. osztály

3. helyezett

Nagy István

Diószegi Kis István Ref. Ált. Iskola

1. osztály

4. helyezett

Csávás Réka

Hunyadi Tagiskola

2. osztály

5. helyezett

Fülöp Judit

József Attila Általános Iskola

1. osztály

6. helyezett

Hudák Lora

Diószegi Kis István Ref. Ált. Iskola

2. osztály

Különdíj:

Balogh Jázmin

Hunyadi Tagiskola

2. osztály

Birta Csenge

Magyarhomorog

2. osztály

Jámbor Vivien

II. Rákóczi F. Általános Iskola

2. osztály

Szilágyi Jázmin

József Attila Általános Iskola

2. osztály

ÓVODÁSOK

1. helyezett

Sárvári Milán

Eszterlánc Tagóvoda

2. helyezett

Tóth Zétény

Igazgyöngy AMI

3. helyezett

Mező Emese

Rákóczi Tagóvoda

4. helyezett

Balogh Vivien

Széchenyi Tagóvoda

5. helyezett

Balogh Eszter

Gyermekkert Tagóvoda

6. helyezett

Nagy Emese

Szivárvány Református Óvoda

Különdíj:

Ganzé Sándor

Szivárvány Református Óvoda

Szász Boglárka

Gyermekkert Tagóvoda

Tőrös Eliza

Székhely Óvoda

Varsányi Lili

Gyermekkert Tagóvoda

Vezendiné Borbély Margit
gyermekkönyvtáros

You have no rights to post comments