10 millió 367 ezer forint kártalanítást és annak kamatait kell megfizetnie kártalanításként a Magyar Államnak ifj. S.S. részére, így döntött első fokon a Debreceni Járásbíróság. Emellett az alperesnek csaknem 800 ezer forint perköltséget is meg kell térítenie a felperes számára. A kártalanítás kamatait 2013 szeptemberétől kell számolni.
A felperes, ifj. S. S. összesen 26.904. ezer forint kártalanítási igényt nyújtott be a Magyar Állammal, mint alperessel szemben. A kereset hátterében az állt, hogy ifj. S.S. ellen különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette miatt büntetőeljárás indult, a felperest édesanyja megölésével vádolták. Ifj. S. S. 2008. április 24-től 2009. május 7-ig, majd 2010. május 10-től 2011. március 24-ig előzetes letartóztatásban volt. A felperes szerint az előzetes letartóztatással összefüggésben vagyoni és nem vagyoni kár érte.
A nem vagyoni károkat illetően ifj. S.S. arra hivatkozott, hogy a börtönviszonyok miatt lelki egészségében, életpályájában is kár keletkezett, nem tudta befejezni az egyetemet, és párkapcsolata is megszakadt. Keresetében kitért arra is, hogy egyetemi diploma nélkül, valamint a vele kapcsolatos előítéletek következményeként nem tudott szakmájában elhelyezkedni.
A felperes szerint ez indokolta a 6 millió forint összegű nem vagyoni kártalanítást. A bíróság ezt az összeget megalapozottnak is találta.
Ifj. S.S. ezen felül további csaknem 21 millió forint vagyoni kártalanítást kért, úgy vélte ugyanis, hogy előzetes letartóztatás miatt nem tudta befejezni egyetemi tanulmányait, kárba veszett a korábban kifizetett tandíja és a felvett diákhitele, illetve jövedelme is maradt el 30 hónapos előzetes miatt. Kártalanítási perekben a bíróságnak azt kell mérlegelnie, hogy kifejezetten az előzetes letartóztatás miatt milyen hátrány ér valakit a testi épségében, egészségében, vagyonában. Árok Krisztián bíró úgy ítélte meg: a felperes a további, 20, 9 millió forint vagyoni kárával kapcsolatban nem bizonyította maradéktalanul, hogy azok az előzetes letartóztatás követekezményei. A bizonyítási eljárás eredményeként a bíróság a felperes vagyoni kártalanítási igényét 4.367.187 forint erejéig találta bizonyítottnak. A bíróság 3,6 millió forint elmaradt jövedelmet, a diákhitelhez kapcsolódóan 328 ezer forint, a tandíjat érintően 402 ezer forint kárigényt méltányolt, ezt meghaladóan a keresetet elutasította.
Az alperes Magyar Állam egyébként az eljárás során nem vitatta, hogy a felperest nem vagyoni kártalanítás illeti meg, de a felperes követelését eltúlzottnak ítélte.
Az ítélet nem jogerős, a felek az írásba foglalt ítélet kézbesítését követő 15 napon belül nyújthatnak be fellebbezést.