artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

viktoriatours

20ulius

egeszsegesvaros

tavaszbanner2020

eszakiipar

gazdatavasz

iparterulet

helyijárat

aurabannermedium2

berettyokartya2019

LizArt Design hajas

coaching2

BoPi nyito banner uj

zoldvaros

2020. szeptember 21. hétfő

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Sárgaborsóleves

Tejszínes-gombás sertésszelet párolt rizzsel

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

A heti desszert: Gundel palacsinta 500 Ft/adag

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP


piri2
Bessenyei ltp. üzletsor
06 (30) 596-1883

06 (30) 260-6040

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Raguleves

Gombás szelet tésztával

"B" menü:

Gyümölcsleves

Csirkemell csíkok rizzsel

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP


stopmenu
Stop Vendéglő

Berettyóújfalu, Keresztesi út 1.

06 (54) 402-218

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Zöldségleves

Milánói sertésborda

Állandó "B" menü:

Húsleves

Rántott sertésborda sült burgonyával, csemege uborka

Állandó "C" menü:

Erdei gyümölcsleves

Rántott sajt sült burgonyával, tartármártással

HETI MENÜ

ÉTLAP

veradas

ZöldVáros Szerelempark

koboreb

 ilonatavasz2020

Az elmúlt napokban a helyi önkormányzat megbízásából elvégezték a földi, kémiai, melegködös szúnyoggyérítést városunkban, amiről számos pozitív visszajelzést kaptunk olvasóinktól. Most arról kaptunk hírt, hogy néhány nap múlva kezdetét veszi a Katasztrófavédelem által szervezett  szúnyogirtás is, így igazán hatékony védelmet kapunk a vérszívók ellen. 

Demény Zsolt, a városfejlesztési iroda munkatársa megkeresésünkre elmondta, kicsit nehéz volt elkezdeni a gyérítést, mivel az időjárás nem kedvezett sem csütörtökön, sem pénteken. Berettyóújfaluban eddig soha nem látott mennyiségű eső esett - egy óra alatt közel 90 mm -, ami háttérbe szorította a szúnyogírtást, és a víz ellen kellett védekezni. Viszont szombaton elindulhatott a várva várt ködölés, így végre fellélegezhetünk, hogy megszűnt ez az elviselhetetlen szúnyogmennyiség. Érezhető, hogy mennyire más most kint lenni a szabadban. Természetesen továbbra is folyamatosan vizsgáljuk a szúnyogok mennyiségét, és ha indokolt, akkor ismételten elvégezzük a szükséges gyérítési munkálatokat.

Pénteken kaptuk az újabb információt, mely szerint a Katasztrófavédelmi Igazgatóság jóváhagyta a kérelmünket, és ők is szúnyoggyérítés fognak végezni városunkban még ezen a héten.

A szakemberek azt mondják, hogy ennél jobb hatásfokú gyérintés nem is lehetne, hiszen a még lárvaként élő szúnyogok egy hét alatt még kikelnek, amiket ez a gyérítés pont elkap. Mivel kevés szúnyog marad, kevés tud csak szaporodni, így ha a nyár további része szárazabb lesz, akkor sokáig nem kell majd gyérítést végezni.

Az újabb irtás időpontja:

2020.07.09. (csütörtök) 21:00-tól

Esős, szeles időjárás esetén a szúnyoggyérítés csúszik.

Pótnapok: 2020.07.10-11.

Felhasználásra kerülő szer: Deltasect Plus 1,2 ULV.

Szolgáltató: Szerocor Konzorcium

Szóljon hozzá!