precizbanner

epervasa15

tavasz18.01

egeszsegesvaros

tavaszbanner2020

eszakiipar

gazdatavasz

iparterulet

aurabannermedium2

berettyokartya2019

LizArt Design hajas

coaching2

BoPi nyito banner uj

helyijárat

zoldvaros

2020. június 6. szombat

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP


piri2
Bessenyei ltp. üzletsor
06 (30) 596-1883

06 (30) 260-6040

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Csontleves

Csülökpörkölt sós burgonyával

"B" menü:

Paradicsomleves

Brassói aprópecsenye sült burgonyával

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

veradas

ZöldVáros Szerelempark

koboreb

hasznaltkicsi

ilonatavasz2020  

 

Rómában a Falconieri Palotában, a Római Magyar Akadémia székhelyén mutatkozhatott be Berettyóújfalu a Városok-Falvak Szövetsége jóvoltából.  KÉPGALÉRIA  

 

Soha nem látott siker, hatalmas látogatottság kísérte az eseményt, több, mint 300 fő részvételével. A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Kovács Ádám Magyarország római nagykövete és Puskás István a Római Magyar Akadémia igazgatója is. A Római Magyar Akadémia (más néven Collegium Hungaricum Róma - latin, tulajdonképpen „Magyar Intézet”) a Balassi Intézet tudományos-kulturális intézete Rómában. Collegium Hungaricum Európa több fővárosában is található, céljuk segíteni a külföldön tanuló diákokat és megismertetni a magyar kultúrát az adott országban.

Az eseményen Berettyóújfalu és Bihar kulturális és gasztronómiai értékeivel illetve turisztikai attrakcióival ismerkedhettek meg az érdeklődők, melyet egy erre az alkalomra készített kisfilm és Muraközi István polgármester városunkat bemutató prezentációja színesített. A rendezvényen fellépett többek között a Bajnóca és a Baraboly néptáncegyüttes,Turzó Boglárka énekkel, Nagy András Balázs citerával.

Berettyóújfalu küldöttsége színes gasztonómia bemutatóval is készült, Irsai Olivér és meggy pálinkával, nagyrédei borválogatással, helyi sajt -, kolbász- és szalonnakóstolóval, főételként töltött káposztával, desszertként finom süteményekkel az Apáti ízek konyhájából. Az ételek elkészítésében és kóstoltatásában a berettyóújfalui küldöttség minden tagja kivette a részét a gépkocsivezetőtől az országgyűlési képviselőig, a főszakàcs ifj. Dèzsi Ferenc, a KÖSZI szakàcsa volt

Rómában mutatkozhatott be városunk 09

Szóljon hozzá!