precizbanner

19osz

2019tavaszbanner

millenniumkicsi2

gazdatavasz

aurabannermedium2

berettyokartya2019

LizArt Design hajas

zoldvaros

coaching2

BoPi nyito banner uj

helyijárat

2019. szeptember 18. szerda

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Tarhonyaleves

Csirkemell sajtos-mustáros pácban, zöldséges rizzsel

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP


piri2
Bessenyei ltp. üzletsor

(Jenci konyhája helyén)

06 (30) 596-1883

06 (30) 260-6040

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Tojásleves

Zúzapörkölt galuskával

"B" menü:

Gyümölcsleves

Rizses hús

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

veradas

koboreb

ilonatavasz2019  

ablakállásmuszakiboltallas

 

Rómában a Falconieri Palotában, a Római Magyar Akadémia székhelyén mutatkozhatott be Berettyóújfalu a Városok-Falvak Szövetsége jóvoltából.  KÉPGALÉRIA  

 

Soha nem látott siker, hatalmas látogatottság kísérte az eseményt, több, mint 300 fő részvételével. A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Kovács Ádám Magyarország római nagykövete és Puskás István a Római Magyar Akadémia igazgatója is. A Római Magyar Akadémia (más néven Collegium Hungaricum Róma - latin, tulajdonképpen „Magyar Intézet”) a Balassi Intézet tudományos-kulturális intézete Rómában. Collegium Hungaricum Európa több fővárosában is található, céljuk segíteni a külföldön tanuló diákokat és megismertetni a magyar kultúrát az adott országban.

Az eseményen Berettyóújfalu és Bihar kulturális és gasztronómiai értékeivel illetve turisztikai attrakcióival ismerkedhettek meg az érdeklődők, melyet egy erre az alkalomra készített kisfilm és Muraközi István polgármester városunkat bemutató prezentációja színesített. A rendezvényen fellépett többek között a Bajnóca és a Baraboly néptáncegyüttes,Turzó Boglárka énekkel, Nagy András Balázs citerával.

Berettyóújfalu küldöttsége színes gasztonómia bemutatóval is készült, Irsai Olivér és meggy pálinkával, nagyrédei borválogatással, helyi sajt -, kolbász- és szalonnakóstolóval, főételként töltött káposztával, desszertként finom süteményekkel az Apáti ízek konyhájából. Az ételek elkészítésében és kóstoltatásában a berettyóújfalui küldöttség minden tagja kivette a részét a gépkocsivezetőtől az országgyűlési képviselőig, a főszakàcs ifj. Dèzsi Ferenc, a KÖSZI szakàcsa volt

Rómában mutatkozhatott be városunk 09

Szóljon hozzá!