Blogként kezdődött, könyv lett belőle. Közel 10 év munkája van L. Ritók Nóra új könyvében, mely a Láthatatlan Magyarország címet viseli.
Bizonyára sokan ismerik Nóri „nénit”, az Igazgyöngy Alapítvány vezetőjét, aki a művészeti iskola irányítása mellett városunkban és a térségben erőn felül küzd a mélyszegénység ellen. 2017-ben kiadott könyve a Nyomor széle, mely blogbejegyzései alapján készült és több mint ezer írást, beszámolót, véleményt, megtörtént eseményt foglal magába.
Április 18-án, a Nadányi Zoltán Művelődési Házban megrendezett Biharországi esten a rendezvény házigazdájaként Kocsis Csaba népművelő beszélgetett a könyv szerzőjével, L. Ritók Nórával és a kötet szerkesztőjével, Kele Fodor Ákossal.
Mint megtudtunk, a könyv számos fejezetben örökíti meg az elmúlt 9 esztendőt, nyomon követve a politikai, társadalmi változásokat.
A szerző elmondta, Magyarországon ma gyermekek tízezrei élnek a 21. századi Európához méltatlan nyomorúságban, éhesen, gyógyszer nélkül, teljes és végleges kilátástalanságban. A könyv ennek a legtöbbünk számára láthatatlan világnak a kegyetlen mindennapjait mutatja be. Rávilágít, hogy az oktatási rendszer miért képtelen a sorsukra hatással lenni, és miért tehetetlen a szociális ellátórendszer a mélyszegénységgel szemben.
Személyes hangvételű, megrázó írásaiban nem hallgatja el saját kudarcait és vívódásait sem, melyeket az általa létrehozott, a gyerekeket és környezetüket sikeresen segítő civil szervezet és művészeti iskola működtetésekor nap, mint nap átél. Akik bővebben szeretnének megismerkedni a kötettel, a bloggal, az alábbi linken követhetik nyomon L. Ritók Nóra írásait: http://nyomorszeleblog.hvg.hu