A két évig tartó folyamat eredményeként Hajdúnánás, Magyarország 35. minősített gyógyhelye lett. A település 2018. március 24-én kapta meg az ÁNTSZ OTH által kiállított gyógyhellyé minősítő határozatot, melynek köszönhetően a hajdúsági fürdőváros is csatlakozott az ország legelismertebb gyógyturisztikai célpontjai közé.
A minősítés elnyerésével Hajdúnánás lett a 35. település az országban, amely ezzel a rangos címmel rendelkezik. Hajdú-Bihar megyében a város harmadikként Hajdúszoboszló és Debrecen után szerezte meg ezt a magas szintű elismerést.
A minősítés során, a helyi gyógytényezők mellett vizsgálták a megfelelő infrastruktúrát, a kiemelten védett területre előírt levegőtisztasági értéket,- mind a négy évszakban- a zajszintet, valamint a zöldterületek meglétét és minőségét is. Hajdúnánás és a közel 60 éves múltra visszatekin
tő Hajdúnánási Gyógyfürdő, a gyógyhely minősítés megszerzésével minőségi garanciát biztosít az ideérkező vendégeknek, hogy nem csak a gyógyvíz összetételét, hanem a környezeti tényezőket tekintve is Magyarországon a legjobbak közé tartozik.
A város számára a gyógyhellyé minősítés nemcsak marketing, de pályázati szempontból is fontos turisztikai állomás, hiszen több hazai, illetve uniós pályázat előtérbe helyezi a gyógyhelyeken megvalósuló fejlesztéseket. Ezen kívül több nyugat-európai ország egészségbiztosítója megtéríti az ügyfeleinek a magyarországi gyógykezelés költségét, amennyiben a balneoterápiás gyógykezelés gyógyhelyen valósul meg, így remélhetőleg a külföldről érkező vendégek száma is emelkedik Hajdúnánáson. Az 1962. július 15.-én megnyitott strand létét az 1019 méter mélyről feltörő 67°C-os gyógyvíznek köszönheti.
A Hajdúnánási Gyógyfürdő 14 hektáros területe csendes, árnyas parkosított zöld területeivel kedvenc helye a pihenésre, gyógyulásra vágyóknak. Egy feszített víztükrű úszómedence, egy pancsolómedence, két tanmedence csúszdákkal és két gyógymedence nyújt felfrissülést vagy éppen élményteli perceket.
Az Aranyszalma Gyógycentrum 5 tangentoros kezelővel, 6 masszázs szobával, 2 állásos súlyfürdővel, iszappakolóval, medencékkel, kiszolgáló helyiségekkel, szabadtéri fürdőzési lehetőséggel és betegirányítási rendszerrel, gőzkamrával, infraszaunával és még számos szolgáltatással várja a pihenni és gyógyulni vágyókat.
Kiemelt szolgáltatások közé tartoznak a balneoterápiás kezelések, melyet állandó és ideiglenes lakosok számára az önkormányzat térítésmentesen biztosít 2X15 db kezelés erejéig.
Mi az a gyógyhely?
Egy gyógyhely nem mindig rendelkezik gyógyfürdővel, bár zömmel erre a természetes gyógytényezőre épül a minősítés, melyet az ÁNTSZ végez el. A klimatikus viszonyok alapján is meg lehet kapni, így lett gyógyhely Lillafüred vagy Kékestető. A követelmények elérése nem egyszerű: a természet adta gyógytényező kihasználásának intézményi feltétele egy gyógyfürdő, gyógyszálló vagy egy szanatórium. Ezen kívül meg kell óvni a levegő tisztaságát, minimálisra kell csökkenteni a zajártalmat, gondoskodni kell a természet védelméről. Alapvető elvárás, hogy a településeknek tudniuk kell felső kategóriás minőséget biztosítani nemcsak gyógyszolgáltatásaik terén, de a zavartalan pihenéshez is.
(Forrás: Termálfürdő.hu)