precizbanner

virag18osz

millenniumkicsi2

LizArt Design hajas

gazdatavasz

aurabannermedium2

crisantemo berettyó

Berettyó Kártya 2017 borító

lily

ilonatavasz18

tavasz18.01

coaching2

BoPi nyito banner uj

helyijárat

2018. október 16. kedd

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Palócgulyás

Párizsi csirkemell sült burgonyával, dresszinges friss salátával

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP


piri2
Bessenyei ltp. üzletsor

(Jenci konyhája helyén)

06 (30) 596-1883

06 (30) 260-6040

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Csontleves

Csikóstokány tésztával

"B" menü:

Gyümölcsleves

Rizses hús

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

veradas

koboreb

 szintoktatas3

precizbannerkicsionkentesseg

Magyarország Kormánya 2062/2017. (XII. 27.) Korm. határozatának végrehajtására a támogató Emberi Erőforrások Minisztériuma nevében eljáró Emberi Erőforrások Támogatáskezelő, mint lebonyolító a 2017. 12. 29-én kiadott támogatói okiratban meghatározott feltételek mellett összesen 5 700 880 000 forint összegű támogatást nyújtott a Tiszántúli Református Egyházkerület, mint kedvezményezett részére, a „Tiszántúl templomépítési program” elnevezésű szakmai feladat megvalósítására.

Ebből az összegből Berettyóújfalu a református templom felújítására 150 millió forintot, míg a Berettyószentmártoni Egyházközség új gyülekezeti terem építésére 75 millió forintot kapott. A tervezett beruházások előzményeiről és várt eredményeiről 2018. április 3-án, a berettyóújfalui református templomban tartott sajtótájékoztatót Nagy Zsolt, a Bihari Református Egyházmegye esperese és Dr. Vitányi István országgyűlési képviselő.

Református templom Berettyóújfalu2Nagy Zsolt esperes elmondta, a Bihari Református Egyházmegye 370 millió forintos fejlesztési támogatásban részesült, melyet 6 egyházközsége - Bakonszeg, Berekböszörmény, Berettyóújfalu, Bojt és Nagyrábé templomfelújításra, Berettyószentmárton pedig új gyülekezeti központ építésére fordít.  Az esperes tájékoztatást adott arról is, hogy jelen pillanatban a Bihari Református Egyházmegyében 25 különböző felújítási projekt zajlik összesen 808 900 000 fotint értékben, melyek 2019. december 31-ig várhatóan befejeződnek. 

Dr. Vitányi István országgyűlési képviselő kiemelte, nem volt korábban olyan kormánya Magyarországnak, amely ilyen mértékben támogatta volna a hitélet gyakorlásának feltételeit, hiszen a 4.sz választókerület közel 1 milliárd forint, a Tiszántúli Református Egyházkerület pedig 5 700 880 000 forint összegű támogatást kapott a kormány és az egyház megállapodása alapján. A képviselő elmondta, városunkba az utolsó utáni pillanatban érkezett a támogatás, hiszen évek óta méltatlan állapotban van a református templomunk, ami nem csak a hívek elégedetlenségére adott okott, a városközpont látványát is jelentősen rontotta. Ebben jelentős javulás várható a Zsinagóga, a Sinka István Városi Könyvtár és a Bihari Múzeum TOP-os pályázati keretből történő felújítása után, melynek eredményeképp egy igényes harmonikus és hangulatos épületegyüttes fogadja majd Berettyóújfalu központjában az itt élőket és az idelátogatókat.

Képviselő úr reményének adott hangot, hogy a korábban nyújtott támogatások mellett - tetőcserére több, mint 40 millió forint, süvegcserére 38 millió forint - a mostani 150 millió forintból megvalósuló teljeskörű - mind külső, mind belső - felújítás nem csak az itt élők, hanem az egész egyházkerület javát fogják szolgálni.

 

Szóljon hozzá!