artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2023. december 8. péntek

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

"A" menü:

Palócgulyás

Szilvás gombóc

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

Heti desszert (800 Ft):

Vaníliás palacsinta erdei gyümölcs öntettel

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

A régi vármegye házán található emléktábla koszorúzásával kezdődtek városunkban a Nadányi Zoltán születésének 130. évfordulója alkalmából tartott rendezvények 2022. október 10-én, majd az író volt lakóházánál emlékeztünk a jubileumi évfordulóra. Ezt követően emlékpadot avattunk a Nadányi Zoltán Művelődési Háznál, ahol Muraközi István, Berettyóújfalu város polgármestere mondott köszöntőt. KÉPGALÉRIA

Muraközi István polgármester elmondta, az elmúlt időszakban hagyománnyá vált városunkban, hogy az itt született, vagy munkásságával ide köthető híres emberek emlékére szobrok helyett emlékpadokat állítunk, immár a negyediket. Nadányi Zoltán tanulmányait Nagyváradon végezte, a jogakadémia befejezése után az államtudományi vizsgát Szegeden tette le. 1917-ben a Nagyvárad szerkesztőségében kezdte hírlapírói pályafutását.

nadanyi zoltanra emlekeztunk 09nadanyi zoltanra emlekeztunk 21

Az első világháború és a trianoni békediktátum után Berettyóújfalu csonka Bihar vármegye székhelye lett és így került Nadányi Zoltán 1926-ban Bihar vármegye levéltárosaként városunkba. Az 1930-as években ismét a nagyváradi napilapokban jelentek meg versei. 1940–1944 között Bihar megye főlevéltárosa volt. A második világháború után végleg Budapesten telepedett le.

Berettyóújfalu város és intézményhálózata méltóképpen őrzi emlékét. Mostantól a Nadányi Zoltán Művelődési Ház mellett egy emlékpad is megörökíti munkásságát.

nadanyi zoltanra emlekeztunk 29nadanyi zoltanra emlekeztunk 34

Muraközi István kéri a lakosságot, hogy ötleteikkel segítsék az Önkormányzatot abban, hogy egy következő alkalommal kinek/kiknek állítsunk emlékpadot városunkban.

Az emlékpad avatását követően a Kisvárosok, költők, folyóiratok határon innen és túl… című beszélgetést hallgathatták meg az érdeklődők a Nadányi Zoltán Művelődési Házban. A beszélgetés résztvevői voltak: Dr. Bakó Endre irodalomtörténész, Oláh András, a Partium folyóirat főszerkesztője, Szűcs László, az Újvárad folyóirat főszerkesztője és Kocsis Csaba népművelő.

You have no rights to post comments