Dr. Vitányi István országgyűlési képviselő írása a gyermekvédelmi népszavazás ügyében.
Tisztelt Olvasók!
Mint ismert, a kormány négykérdéses gyermekvédelmi népszavazást kezdeményezett, melyet az Országgyűlés november 30-án el is fogadott.
Ezek a kérdések a következők:
- Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek köznevelési intézményben a szülő hozzájárulása nélkül szexuális irányultságokat bemutató foglalkozást tartsanak?
- Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekek számára nemi átalakító kezeléseket népszerűsítsenek?
- Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek fejlődésüket befolyásoló szexuális médiatartalmakat korlátozások nélkül mutassanak be?
- Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?
A referendum abban segít, hogy nemzeti hatáskörben a gyermekvédelmi szabályokat úgy alkossák meg, ahogy azt Magyarországon az emberek helyesnek tartják. A vita arról szól, ki dönt arról, hogyan neveljük a gyermekeket. Egy gyermek szexuális nevelése kizárólag a szülő dolga és joga, ezért a szexuális propagandától meg kell védeni a gyermekeket. Ne feledjük, amikor 2016-ban a migráció ügyében fordultunk az emberekhez, az akkor kapott megerősítés, felhatalmazás elég volt, hogy a kötelező kvótákat megfékezzük.
Európában elsőként a magyar emberek mondhatják el országos népszavazáson, hogy mit gondolnak minderről. Más országokban a balliberális politikai elit dönt erről a lakosság megkérdezése nélkül. Fontos hangsúlyozni: mindenki maga dönt szexuális identitásáról 18 éves kora felett, de a gyerekekre irányuló LMBTQ-propagandát a leghatározottabban visszautasítjuk. Ebben az álláspontunkban a nemzeti konzultáció is megerősített, a válaszadók 97%-a ugyanis ugyanígy vélekedett.
Tisztában vagyunk vele, hogy ez a törvény vörös posztó többek számára. Brüsszelben egyre több eszközzel próbálják rábírni a kormányt, hogy hátráljon meg a gyermekvédelmi törvény ügyében. Mint ahogy például a a járványkezelésben sem számíthattunk, úgy ebben a kérdésben sem számíthatunk a hazai ellenzékre. A baloldal képviselői nem vettek részt a vitában, nem voltak jelen a parlamenti szavazásnál; ismét bebizonyították, számukra nem Magyarország az első.
Az elfogadott határozat tartalmazza többek között azt is, hogy ha az országos népszavazást önmagában bonyolítják le, akkor a költsége 12.6 milliárd forint - függetlenül a kérdések számától, ha azokról egy napon szavaznak -, ha azonban az országgyűlési választással egyszerre tartanak népszavazást, akkor a népszavazás kevesebbe kerül és csak 5.5 milliárd a költsége. Így feltehetően a parlamenti választás napján mondhatjuk el a véleményünket. 2022-ben tehát arról is döntünk, hogy gyermekeink milyen hatások alatt nőnek fel. A kormány teljes erővel kampányolni fog amellett, hogy minél többen menjenek el és minél többen mondjanak nemet ezekre a kérdésekre. Kérem, támogassák a törekvéseinket, mondjanak NEM-et a szavazófülkékben!
Dr. Vitányi István
országgyűlési képviselő
Illusztráció forrása: Alapjogokért Központ