artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

Kismamaként rengeteg kérdés felmerül bennünk, ezek közé tartozik az anyatejes táplálás kérdésköre is, amihez a mellszívó nagyon hasznos segítséget jelenthet! Azonban előfordul, hogy a választott vagy kölcsön kapott darab nem úgy működik, ahogy mi szeretnénk. Mire kell odafigyelni a megfelelő mellszívó kiválasztásánál? Az Intima.hu női egészségportál szakértővel segít a választásban!

A választást segíti, ha tudod, mire, milyen esetleges problémára kell a mellszívót használd!

Minden mellszívó készülék más és más, különböző tulajdonságokkal bírnak, így a készülék választása előtt érdemes tisztában lenned vele, milyen gyakran fogod használni, és van-e esetleg meglévő panaszod, amire megoldást keresel!

Más-más mellszívóra van szükséged akkor, ha:

  • Tejtermelés beindítása, tejszaporítás a cél;
  • a kisbabád egyáltalán nem szop(tathat)ó;
  • a maradék tejet szeretnéd lefejni;
  • mellgyulladás és tejcsatorna-elzáródás megszüntetése a cél;
  • kisebesedett vagy fáj a mellbimbód.

Hasznos tanácsok, ha mellszívó vásárlás előtt állsz

  1. Dönts okosan az első mellszívód kiválasztásánál!

Ha mellszívót vásárolsz, a legjobb, ha egy belépő kategóriást veszel elsőként, ami később átalakítható akár egy komolyabb géppé.

  1. Figyelj a méretre!

A túl kicsi szívófej felsértheti a mellbimbód, a túl nagy pedig megnyújthatja a tejcsatornáid, ami akadályozhatja a tej áramlását.

  1. Ha kézi mellszívót választasz, gondolj a gyakoriságra!

Mivel ebben az esetben kézi erővel kell lefejned a tejet, nem mindegy milyen gyakran kell használnod a mellszívódat. Ha még nem tudod milyenre van szükséged, jobb döntés olyat választani, ami később átalakítható elektromossá kiegészítők segítségével.

  1. Ha szaporítás a cél, jól választás egy duó mellszívó!

Ez esetben mindkét mellből egyszerre fejhetsz, mely nagyban növelhető a tejhozamot.

  1. Tévhit, hogy az erősebb mellszívó jobb!

A mellszívók rendelkeznek egy balesetvédelmi előírás szerint megadott maximális szívóerővel, amit nem érdemes átlépni, hiszen az erősebb készülékek sérülést is okozhatnak.

  1. Ne használj használt mellszívót!

Egyrészt higiéniailag sem megfelelő választás, hiszen keresztfertőzés veszélyét hordozza magában. Másrészt műszakilag sem tudhatjuk a pontos állapotát, ami ronthatja a készülék hatásfokát, valamint rövidebb időn belül meghibásodhat.

A mellszívók fajtáiról és bérlésükről ITT olvashatsz bővebben!

Forrás: Intima.hu

You have no rights to post comments