Ha túlsúlyos vagy elhízott vagy, fogyókúra előtt keresd fel kezelőorvosodat, hogy javaslatokat kapj a biztonságos fogyáshoz és megtudd, van-e olyan kísérőbetegséged, ami megnehezíti vagy ellehetetleníti a fogyást, amíg nincs megfelelően kezelve! Nőgyógyász-endokrinológusunk összegyűjtötte, milyen kivizsgálások várnak rád!
A testtömeg indexet (BMI) széles körben használják egyszerű és megbízható módszerként annak megállapítására, hogy egy személy testsúlya megfelelő-e a magasságához képest.
A legtöbb felnőtt számára a 18,5 és 24,9 közötti BMI azt jelenti, hogy egészséges testsúlyúnak számít. A 25 és 29,9 közötti BMI-vel rendelkezőket túlsúlyosnak, a 30 feletti BMI-vel rendelkezőket pedig elhízottnak tekintik.
Míg a BMI a legtöbb ember számára hasznos mérés, nem mindenki számára pontos.
Például előfordulhat, hogy a normál BMI-pontszámok nem pontosak, ha nagyon izmos vagy, mert az izmok plusz kilókat adhatnak hozzá, ami magas BMI-t eredményezhet akkor is, ha nem vagy túlsúlyos. Ilyen esetekben a derékbőség jobb iránymutató lehet.
Miben tud segíteni az orvosod?
Ha túlsúlyos vagy elhízott vagy, keresd fel kezelőorvosodat, hogy javaslatokat kapj a biztonságos fogyáshoz és megtudd, van-e olyan kísérőbetegséged, ami megnehezíti vagy ellehetetleníti a fogyást, amíg nincs megfelelően kezelve.
Kezelőorvosod a következőkről kérdezhet:
-
ÉLETMÓDOD – különösen az étrendedre és a fizikai aktivitásod mértékére lesz kíváncsi, de azt is megkérdezi, hogy dohányzol-e, és mennyi alkoholt fogyasztasz.
-
OKOK FELDERÍTÉSE - az elhízás egyik lehetséges oka lehet, ha például gyógyszert szedsz, vagy olyan egészségügyi állapotod van, amely hozzájárulhat a súlygyarapodáshoz.
A további kérdések és a teljes cikk IDE kattintva olvasható!
Szerző: Dr. Kelemen Csaba, szülész-nőgyógyász, endokrinológus-főorvos
Forrás: Intima.hu