artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

A ma reggeli órákban kilencedik alkalommal is elindult a kiemelkedő orvosi példaképek, a jó orvos-beteg kapcsolatok méltó elismerését célzó Astellas-díj – Az év orvosa pályázat. A 2015-ös Év orvosa pályázathoz szorosan csatlakozva idén is útjára indult a hazai egészségüggyel kapcsolatos pozitív publicitásnak szélesebb nyilvánosságot biztosító Média az orvosokért pályázat, valamint kiváló hazai gyermekorvosaink áldozatos munkájára, hivatás- és gyermekszeretetére fókuszáló Astellas Gyermekrajz Pályázat is.

- A betegtörténettel felterjesztett orvosok pályázati esélyeit idéntől a korábbi években érkezett jelölések és az idei történetek száma egyaránt növelni fogja – fogalmazott a kilencedik alkalommal elindított Astellas-díj – Az év orvosa 2015 pályázat sajtótájékoztatóján Dr. Kókai-Nagy Ákos, az Astellas Pharma ügyvezetője. Mint hozzátette: az elmúlt nyolc esztendőben sok olyan orvost ismerhettünk meg, akiket betegeik - emberségük és példás hivatásszeretetük alapján - évről-évre a legjobbak közé emeltek. Fontos jelzés ez számunkra, amely a jelöltek hosszú távon is bizonyított kiválóságát és a betegek töretlen bizalmát egyaránt tükrözi. Méltányos, hogy ezt a példás együttállást az értékelés során figyelembe vegyük.

A legkiválóbb és legemberségesebb hazai orvosok felkutatására és elismerésére létrehozott Év orvosa pályázatot az alapító Astellas Pharma, a MOTESZ, a Magyar Kórházszövetség és a négy hazai orvosképző egyetemi klinikai központja idén is közösen hirdette meg.A pályázaton – immár hagyományosan – a páciensek hálája, és a szakma elismerése egyformán kitüntetett szerepet kap. A közönségdíjra a betegek saját kezelőorvosaikat, illetve a gyógyulásuk során megismert osztályt történetük megírásával és beküldésével jelölhetik. Szakmai jelölést az egészségügyi intézmények, a gyógyító és ápoló tevékenységet folytató szervezetek, a kompetens civil szervezetek, az országos és regionális szakfelügyelő főorvosok, valamint a korábban szakmai Astellas-díjat nyert orvosok kezdeményezhetnek. Idei újdonság, hogy szakmai jelölésre az alapellátás, az orvosi diagnosztika, a sebészeti jellegű területek, a konzervatív területek, a rehabilitáció és krónikus ellátás, valamint a klinikai gyermekgyógyászat mellett mostantól a (helyszíni- és klinikai) sürgősségi ellátás területén is lehetőség nyílik. Az Astellas-közönségdíj sorsáról - a közönségdíjas orvosokból álló zsűri értékelését követően - ezúttal is internetes közönségszavazás dönt. Az Astellas szakmai díjakról a hazai orvosszakma kiválóságaiból álló bíráló bizottság tagjai határoznak. Az aktuális pályázati felhívások és egyéb információk a oldalon érhetők el.

A tavalyi pályázat egyik újdonsága volt a csoportos közönségjelölés bevezetése, amely az emberséggel végzett csoportmunkára, a betegekért tett közös erőfeszítések legszebb példáira irányította rá a figyelmet. A De Châtel Rudolf-emlékdíjra a csoportokat idén issaját történetük beküldésével terjeszthetik fel a betegek.

Ugyancsak tavaly került először meghirdetésre a MOTESZ Ifjú Kiválóság Díj, amely az alapítói szándék szerint a jövő orvos generációinak elhivatottságát, az áldozatos munka és a jó teljesítmény méltó elismerését kívánja erősíteni. A díjjal elismertek közé minden évben olyan 35 év alatti fiatal orvosok kerülhetnek, akik emberségük, hivatásszeretetük, szakmai felkészültségük, valamint a betegek és a szakmai környezetük által megtapasztalt tevékenységük alapján a gyógyítói pályára készülők, és az orvosi hivatást aktívan gyakorló szakemberek számára egyaránt követendő példáként állíthatók.

Az Év orvosa pályázathoz kötődő rangos elismerések sorát gazdagítja a szintén tavaly ősszel alapított Magyar Kórházszövetség Csoportos Szakmai Díj, amellyel a Szövetség évről-évre a kiemelkedő emberi és szakmai teljesítményről tanúságot tevő szakmai munkaközösségek példaértékű tevékenységét kívánja elismerni.

A pályázatindító sajtótájékoztatón hirdették meg az orvosi hivatás társadalmi megbecsülésének erősítését, a nagyszerű teljesítmények fokozottabb elismerését, valamint a hangsúlyosan pozitív hangvételű publicitás elősegítését szolgáló 2015-ös Astellas-díj – Média az orvosokért pályázatot is. A MÚOSZ szakmai együttműködésével zajló médiapályázatra saját készítésű, egészségügyi témájú anyagaikkal bármilyen magyar nyelvű médium (online vagy nyomtatott, írott vagy rádiós, televíziós) képviselői jelentkezhetnek.

A hazai gyermekorvosok áldozatkész munkája, helytállása, valamint hivatás- és gyermekszeretete előtt tisztelgő Astellas Gyermekrajz Pályázatidén immár negyedik alkalommal indult útjára.A nemes megmérettetéskeretében az 5-12 éves korosztályba tartozó gyermekek doktor nénijükkel, doktor bácsijukkal kapcsolatos kedvenc történeteiket mutatják be. E pályázatra az elmúlt évek során közel négyezer alkotás érkezett, amelyeken keresztül eddig 315 gyermekorvos áldozatos munkájába pillanthattunk bele.

You have no rights to post comments