Figyelemfelhívó cédula fogadhatja a lezáratlan kerékpárok tulajdonosait városunkban.
Berettyóújfaluban csökkent a bűnesetek száma 2013-ban – mondta dr. Gyurosovics József rendőr tábornok, a Hajdú-Bihar megyei Rendőr-főkapitányság vezetője március 6-án, a Berettyóújfalui Rendőrkapitányságon tartott évértékelőjében.
Mint fogalmazott: a vagyon elleni bűncselekmények, köztük a rablások száma, növekedést mutat, ugyanakkor a rablók elfogása száz százalékos eredménnyel zajlott. A rendőr tábornok felhívta a figyelmet arra, hogy városunk, földrajzi elhelyezkedését tekintve jelentős gépjárműforgalmat bonyolít le, az ártándi határátkelőn évente több mint 4 millió állampolgár lép országunkba, de a közlekedésbiztonság javítható.
– Az előző évben csökkent a személyi sérüléssel járó balesetek száma. Az autóvezetők után a kerékpárosok okozzák a legtöbb sérüléssel járó balesetet. Utóbbiak az összes eset 18 százalékát teszik ki – fogalmazott a megyei kapitányság vezetője. Hozzátette: a kerékpárosok között a legveszélyesebb két korosztály a fiatalok és szépkorúak, ezért a biciklisek számára folyamatosan balesetmegelőző programokat szerveznek. Dr. Gyurosovics József, a Hajdú-Bihar megyei Rendőr-főkapitányság céljai között a bűnügyi fertőzöttség csökkenését, az állampolgárok védelmét, valamint a közterületi jelenlét erősödését emelte ki.
Dr. Tóth Ferenc r. alezredes, a Berettyóújfalui Rendőrkapitányság vezetője a Berettyóhír érdeklődésére elmondta, hogy a városunkban történt kerékpárlopások közel ötven százalékát felderítették, ugyanakkor kiemelte, hogy saját tulajdonának védelmében mindenkinek a lehető legtöbbet meg kell tennie. – Alkalom szüli a tolvajt. Egy lezáratlan, vagy nem megfelelően lelakatolt bicikli a bűnözők könnyű prédája lehet, ezért a berettyóújfalui rendőrök egy kis cédulával hívják fel a figyelmet a lezáratlan kerékpárok tulajdonosainak, hogy ne gyalog kelljen haza menni – hangsúlyozta a kapitány.
A néhány hónapja a Berettyóújfalui Rendőrkapitányság vezetői tisztségében tevékenykedő rendőrkapitány kiemelte: céljai közé tartozik a leghatékonyabban fellépni a bűncselekmények elkövetői ellen, és minél jobban együttműködni a lakossággal. - Azt szeretném, hogy a kollégiám menjenek be a boltokba, a művelődési házba, vagy akár azt utcán szólítsák meg az embereket, kérdezzék meg, miben tudnának segíteni - tette hozzá.