artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2024. április 27. szombat

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

A mióma az egyik leggyakoribb nőgyógyászati probléma, melynek kezelése számtalan szempont gondos mérlegelését kívánja. Az egyik legfontosabb, hogy az érintett szeretne-e még gyermeket. Bár a közhiedelem nemegyszer azt tartja, hogy a mióma lehetetlenné teszi a fogamzást és a várandósság kiviselését, de ha mégsem, akkor a szülés során egészen biztosan gondokat okoz, a helyzet szerencsére koránt sem ennyire borús. Dr. Lintner Balázs, a Wáberer Medical Center szülész-nőgyógyász és daganatsebész szakorvosa az Intima.hu női egészségportálon beszél a miómák korszerű terápiás lehetőségeiről.

Végtelen sok könyvet és cikket lehetne írni a szülésre való felkészülésről. Minden kismamát nagyon érdekel, hogy mi vár rá a szülőszobán, milyen lesz majd szülni, milyenek a fájások és a szülés szakaszai. Fórumokon utánajárunk a kórházaknak, az orvosoknak, szülésznőknek, ajánlásokat, kritikákat olvasunk, majd a végsőkig elmegyünk, hogy a megfelelő intézményt és szakembert elérjük. Természetesen óriási piaca van a cuki babaruháknak, a csinos kismamaruháknak, és a modern, praktikus, gyönyörű gyerekszobabútoroknak. Tulajdonképpen öröm órákon át böngészni ezeket, majd megvásárolni, a babaszobát berendezni, a kis ruhákat kimosni és elrendezni. -Stanzel Anna Réka „Panni”, a Medicover Szülészet szülésznőjének gondolatai, tanácsai, azért, hogy az aranyóra ne az anyaság kezdete, hanem egy folyamat része legyen.

Az endometriózis egy világszerte közel 190 millió nő életét megnehezítő, sőt akár pokollá tévő betegség, melynek végleges gyógyítására egyelőre még nem áll semmilyen eszköz az orvosok rendelkezésére. Az endometriózisban szenvedőknek jelenthet reményt az az újfajta kezelés, melyről nemrégiben számoltak be egy orvosi szaklapban.

A termékenységi zavarokkal küzdő párok által előszeretettel látogatott közösségimédia-csoportokban és fórumokon számtalan, tudományosan megalapozott, de sokszor sajnos megalapozatlan, sőt akár félrevezető és káros tanács kering arról, mikor hová érdemes fordulni, melyik módszerek vagy meddőségi klinikák kecsegtetnek a legjobb esélyekkel a terhesség terén. Ugyanakkor jóval kevesebb szó esik arról, hogy az érintett párok maguk is sokat tehetnek azért, hogy ők is minél előbb szülővé válhassanak. Az Intima.hu által elindított Útvesztők helyett – Termékenységi program legújabb videójában erről is beszél dr. Szentiványi Zoltán meddőségi specialista.

Ma már számtalan korszerű kezelési módszer áll a termékenységi zavarokkal küzdő párok rendelkezésére, melyek segítségével akár a legreménytelenebbnek tűnő helyzetek is happy enddel végződhetnek. De foglalkoznak-e – képesek-e foglalkozni – az egyre nagyobb nyomás alá kerülő állami meddőségi klinikák a babára vágyó párok lelkével is ezen az egyáltalán nem könnyű és sokszor hosszú úton? A körülmények erre finoman szólva sem optimálisak, de az érintettek mégis sokat tehetnek mentális egészségükért – ami akár a kezelések eredményességében, sikeres terhességekben kamatozhat.

A neten számtalan tanácsadó oldal és webshop szinte végtelen számú terméket kínál a babára vágyó pároknak a terhesség esélyének javítására. Egy ilyen helyzetben talán mindannyian hajlamosak vagyunk az utolsó szalmaszálba is belekapaszkodni és bármit kipróbálni a gyermekáldás érdekében. Az Intima.hu női egészségportál által indított Útvesztők helyett – Termékenységi program már elérhető legújabb videójában dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató, a Pirulakalauz alapítója azonban arra figyelmeztet, hogy az étrend-kiegészítők, vitaminok és gyógynövények terén nem feltétlenül igaz, hogy a több jobb, illetve veszélyes tévhit, hogy ami természetes, az szükségképpen veszélytelen is lenne.

Ha a termékenységi zavarok kivizsgálása és kezelése kerül valahol szóba, szinte mindenkinek hosszas, időrabló, embert próbáló, kimerítő kivizsgálás és kezelések derengenek fel a szeme előtt. A teherbe esést azonban sokszor olyan tényező akadályozza, mely néhány vizsgálattal könnyen felderíthető és viszonylag egyszerű terápiával megszüntethető. Már elérhető az Intima.hu női egészségportál által elindított Útvesztők helyett – Termékenységi program legújabb videója, melyben dr. Kelemen Csaba szülész-nőgyógyász, endokrinológus szakorvos a termékenységet negatívan befolyásoló hormonzavarokról beszél.

Már elérhető az Intima.hu női egészségportál Útvesztők nélkül – Termékenységi programjának második videója. Bár a videó címe „A nők meddőségi kivizsgálásáról és kezelési lehetőségéről”, dr. Imre Ruben meddőségi specialista, az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum meddőségi centrumának vezető szakorvosa azt hangsúlyozza, hogy a termékenységi zavarral küzdő pár mindkét tagjának egyszerre kell belevágnia a kivizsgálásba.

Manapság már számtalan orvosi módszer létezik, mely a termékenységi zavarokkal küzdő párokat is gyermekáldáshoz segítheti. Ugyanakkor még mindig méltatlanul kevés szó esik arról, hogy a várandósság megfoganásához optimális körülmények megteremtése saját testünk szeretetével és ismeretével kezdődik. Az Intima.hu női egészségportál által indított Útvesztők helyett – Termékenységi program első videójában a Belvárosi Orvosi Centrum két szakértője, Dulácska Csilla cikluskövetés-oktató és dr. Keszthelyi Márton szülész-nőgyógyász szakorvos beszél arról, miért a cikluskövetés a kiindulópont a babaváráshoz vezető úton, és mit nyújthat az érintettek számára a természetes családtervezés.

A várandósság alatti nyaralás körülményesebb lehet, mint az addig megszokott kirándulások, azonban azoknak, akik terhességi cukorbetegségben szenvednek még inkább oda kell figyelniük az utazás ideje alatt. Tárczy Virág dietetikus az Intima.hu női egészségportálon osztotta meg tanácsait az olvasókkal.

A meddőséget ma már teljes joggal nevezhetjük akár „népbetegségnek”, hiszen 15–17 százalékra teszik azon párok számát, akik rövidebb-hosszabb ideje hiába próbálkoznak gyermekvállalással. A meddőség kezelésére számos módszer áll rendelkezésre, ám nem könnyű eligazodni az információk tengerében. Az Intima.hu női egészségportál nem kevesebbre vállalkozott, mint hogy iránytűt adjon a meddőséggel érintett párok és nők kezébe, hogy útvesztők helyett megtalálják a sikeres terhességgel kecsegtető szakemberhez, illetve módszerhez vezető legrövidebb utat.

Egy várandós kismama ma már könnyedén elbizonytalanodhat az általa elérhető információk tengerében, hiszen az interneten pár pillanat alatt könnyedén találhatunk ellentmondásos cikkeket egy adott témával kapcsolatban. Nincs ez máshogy a szoptatással sem. Az Intima.hu összegyűjtötte a hat legáltalánosabb tévhitet, mely hátráltathatja babád anyatejes táplálását.

Beköszöntött a nyár, megérkezett a strandszezon. A legtöbben ilyenkor csak arra vágyunk, hogy a forró mindennapokat egy medence partján pihenjük ki, azonban jó, ha tudod, hogy a strandolás magában hordozza az intim fertőzések veszélyét is. Dr. Orosz Kornélia, nőgyógyász az Intima.hu-n osztotta meg jótanácsait a megelőzéssel kapcsolatban.

Az 1980-1990-es évek népszerű modellje karrierje csúcsán volt kénytelen szembesülni a méhnyakrák diagnózisával. Bár korábban is igyekezett egészségtudatosan élni, a fiatalon átélt betegség nyomán a szűrővizsgálatok elkötelezett hívévé és „nagykövetévé” vált. Az Intima.hu Rábaközi Andreával készített interjút.

A fogamzásgátlással kapcsolatban rengeteg tévhit és hamis információ kering. Laikusként nehéz közöttük eligazodni, hiszen sokszor egymásnak szögesen ellentmondó állítások lelhetők fel a neten. Alapszabály, hogy csak szakmailag hiteles, megbízható forrásból igyekezzünk tájékozódni, ám nem mindig könnyű eldönteni, melyik forrásnak hihetünk és melyiknek nem. Az Intima.hu segít néhány tévhitet eloszlatni.

A menstruáció az életünk része, mégis sokan keveset tudnak róla, valamint rengeteg tévhit is kering a „piros betűs napokkal” kapcsolatban. Te tisztában vagy vele, hogy mi számít normálisnak és mi az a tünet, amivel mindenképp érdemes felkeresned nőgyógyászod?

A petefészekrák a nők körében az ötödik leggyakoribb rosszindulatú daganat. Évente 1400 új esetet diagnosztizálnak.

Bár a menopauza kifejezés hallatán valószínűleg mindannyiunk szeme előtt egy középkorú nő képe dereng fel, aki már megvalósította a családalapításról szőtt álmait, szép számmal vannak olyanok is, akiknek ajtaján akár a reméltnél évtizedekkel korábban kopogtatnak a klimax tünetei. Az elsődleges petefészek-elégtelenség olyan állapot, amelyben a petefészkek hormontermelése 40 éves kor előtt megszűnik. A petefészkek korai kimerülésre számos tünet utalhat. Ha nem szeretnél értékes időt veszíteni és örökre megfosztani magad a gyermekvállalás lehetőségétől, ne húzd az időt, ne a Google-tól vagy „csodaszerektől” várj megoldást, hanem bízd szakorvosra magad!

Kismamaként rengeteg kérdés felmerül bennünk, ezek közé tartozik az anyatejes táplálás kérdésköre is, amihez a mellszívó nagyon hasznos segítséget jelenthet! Azonban előfordul, hogy a választott vagy kölcsön kapott darab nem úgy működik, ahogy mi szeretnénk. Mire kell odafigyelni a megfelelő mellszívó kiválasztásánál? Az Intima.hu női egészségportál szakértővel segít a választásban!

Lehet borsónyi vagy annál is kisebb, de megnőhet ökölnyire vagy akár csecsemőfejnyire is. Megjelenhet egyetlen göbként, ám a diagnózis felállításának időpontjában már sok kisebb-nagyobb elváltozás is jelen lehet. Jó hír, hogy hosszabb fennállás esetén sem megy át rákbetegségbe, rossz hír, hogy ennek ellenére megkeserítheti a nők életét. Ráadásul nagyon sok tévhit is kering róla az emberek fejében. Az Intima.hu női egészségportál legújabb betegtájékoztató oldalán minden fontos információ megtalálható a miómáról, és ezen túl nem kevesebbre vállalkozott, mint a miómával kapcsolatos legtipikusabb mítoszok, tévhitek eloszlatására.